شورای جهانی صلح حملهٔ تحریک‌آمیز موشکی اخیر به سوریه را محکوم می‌کند!

بیانیهٔ شورای جهانی صلح: روند گسترش نظامیگری و جنگ گستردهٔ امپریالیستی در خاورمیانه باید متوقف شود!

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه, ضد جنگ, ناتو

رسانه اسرائیلی: غرب تحرکات نظامی غیرعادی در خاورمیانه دارد

تارنمای اسرائیلی دبکا گزارش داد: تحرکات نظامی غیرعادی آمریکا، انگلیس و فرانسه در مناطقی از خاورمیانه به ویژه طی 48 ساعت اخیر، ممکن است مرتبط با تصمیم قریب الوقوع ترامپ درباره برجام باشد.

 

دبکا با اشاره به پیام توئیتری شب گذشته ترامپ مبنی بر اینکه قصد دارد امشب، سه شنبه شب به وقت تهران، تصمیم خود درباره ماندن در برجام یا خروج از آن را اعلام کند، نوشت: منابع نظامی دبکا و همچنین منابع آن در واشنگتن بطور اختصاصی به این رسانه گفته‌اند که همزمان با نزدیک شدن تصمیم ترامپ، نیروهای آمریکا، فرانسه و انگلیس در کشورهای هم مرز با سوریه مستقر شده‌اند .

 

دبکا نوشت: شروع این تحرکات به دو نکته اشاره دارد، اول اینکه ترامپ احتمالا تصمیم به خروج از توافق هسته ای ایران خواهد گرفت و دوم اینکه تصمیم او، بخاطر تنش های جنگی اسرائیل در سوریه و لبنان است.

 

منابع نظامی دبکا فاش کردند که ناوگان جنگنده‌های آمریکایی و پهپادهای نظارتی پیشرفته آمریکا بطور شبانه روزی درحال نظارت و رهگیری تمام تحرکات نظامی در مرزهای مدیترانه‌ای سوریه و لبنان هستند. منابع یاد شده همچنین گزارش داده اند که انگلیس تعداد دیگری از جنگنده های نوع ‘تایفون’ و فرانسه نیز جت های جنگی ‘میراژ2000’ و ‘رافائل’ را به منطقه خاورمیانه ارسال کرده‌اند. برخی از این جنگنده‌ها از طریق مرز هوایی اسرائیل در مواضع خود مستقر شده‌اند.

ایرنا

فیگارو: اوضاع منطقه خاورمیانه خطرناک است

روزنامه فرانسوی لوفیگارو روز یکشنبه در گزارشی به بررسی علل و عواملی پرداخت که سبب تشدید فزاینده تنش ها در خاورمیانه می شود و هشدار داد که اوضاع در این منطقه بسیار خطرناک است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, فرانسه, ویکی‌لیکس

هشدار فرانسه نسبت به خطر جنگ با ایران

به نقل از رادیو فرانسه: حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه ۱۶ ارديبهشت، بار دیگر خطاب به اروپا و آمریکا گفت: “هر مقدار سلاح، امکانات و موشک مورد نیاز کشور باشد می سازیم و انبار می کنیم، به کسی ربطی ندارد.

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

نتانیاهو: تقابل با ایران بهتر است اکنون باشد تا در آینده

نخست‌وزیر اسرائیل گفت که کشورش “خواهان رویارویی” با ایران نیست، اما در صورت لزوم چنین تقابلی “بهتر است همین حالا باشد تا در آینده”. نتانیاهو همچنین هشدار داد که اسرائیل “مصمم” به متوقف کردن “تعرض ایران” است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

روزنامه اسپانیایی ال پائیس؛ ترامپ درپی سلطه بر خاورمیانه است

روزنامه ال پاییس روز شنبه در مقاله ای به قلم «سامی نئیر» نوشت: ترامپ تلاش می کند از طریق تقویت روابط اسراییل و عربستان سعودی، سلطه گری آمریکا در منطقه خاورمیانه را فراهم کند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عربستان سعودی