رزمایش نظامی تفنگداران دریایی آمریکا و معارضان سوری در جنوب سوریه

به گزارش رویترز، یک فرمانده نظامی معارضان سوری روز پنج شنبه مدعی شد که رزمایش‌های نظامی این گروه‌ها با تفنگداران دریایی آمریکا در جنوب سوریه حامل این پیام روشن به ایران و روسیه بود که آمریکائیان و معارضان سوری قصد ماندن در این منطقه را دارند و با هرگونه تهدید علیه حضور نظامی خود مقابله می‌کنند.

 

فرمانده نظامی یکی از گروههای معارض سوری به خبرگزاری رویترز گفت که رزمایش‌های نظامی هشت روزه در پادگان نظامی آمریکا در «التنف» با شرکت صدها نیروی نظامی آمریکا و معارضان سوری برگزار شد.

 

سرهنگ «شون رایان» سخنگوی ارتش آمریکا نیز اعلام کرد که هدف از اجرای این رزمایش‌های نظامی، نمایش قدرت بود و پنتاگون به منظور اجتناب از «تشدید تنش‌ها» به مسکو اطلاع داده بود.

 

وی در ادامه به خبرگزاری رویترز گفت که «این رزمایش با هدف تقویت توان نظامی و تضمین آمادگی ما برای واکنش به هرگونه تهدید علیه نیروهای‌مان در درون منطقه عملیاتی، اجرا شد».

 

بنا به اعلام معارضان سوری، در ماه میلادی جاری صدها تفنگدار دریایی آمریکا برای پیوستن به نیروهای عملیات ویژه به پایگاه نظامی «التنف» در جنوب سوریه وارد شدند.

 

این درحالی است که روسیه و دولت سوریه به طور مکرر از واشنگتن درخواست کرده اند که نیروهای نظامی خود را از پایگاه نظامی التنف خارج نماید.

 

گفتنی است که خبرگزاری فاکس نیوز جمعه گذشته به نقل از دو تن از مقامات دفاعی آمریکا گزارش داد که بیش از ۱۰۰ تفنگدار دریایی آمریکا با پشتیبانی آتش توپخانه و با هدف ارسال یک «پیام قدرتمند» به روسیه مبنی بر عدم اعزام نیروهایش به داخل منطقه ای ممنوعه در مجاورت پایگاه نظامی «التنف» آمریکا، حمله ای هوایی را در صحرای جنوبی سوریه آغاز کرده‌اند.

 

این نمایش قدرت در حالی صورت گرفت که سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در همان روز (شانزدهم شهریور/ هفتم سپتامبر) با یکدیگر دیدار و پیرامون تحولات کنونی جنگ سوریه گفتگو کرده بودند.
مهر

پنتاگون: کارمان در سوریه تمام نشود، نظامیانمان را خارج نمی‌کنیم

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا که کشورش بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق در سوریه حضور یافته است، گفت: تا کارمان در سوریه تمام نشود، نظامیانمان را از این کشور خارج نمی‌کنیم.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, سوریه, شمال غرب آسیا

روسیه: یک میلیون و ۴۰۰ هزار سوری آواره به خانه‌هایشان بازگشتند

مسکو اعلام کرد که با افزایش سیطره دولت سوریه بر مناطق بیشتری از این کشور، حدود یک میلیون و چهارصد هزار آواره سوریه به منازل خود بازگشته اند.

ادامه »

اردن, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, لبنان

عطوان؛ پوتین تصمیم خود را درباره ادلب گرفته است/ گزینه‌های پیش روی ترکیه

عبدالباری عطوان در مطلبی درباره تحولات ادلب آورده است: هنگامی که فرماندهی نظامی روسیه در پایگاه حمیمیم در نزدیکی لاذقیه بر روی پایگاهش در شبکه اجتماعی بیانیه ای رسمی صادر می کند که در آن تاکید می‌کند که روسیه از عملیات نظامی ارتش سوریه ضد نیروهای نامشروع از جمله نیروهای ترکیه حمایت می‌کند، نشان دهنده

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

ترکیه از سوریه قبل از آغاز عملیات ادلب مهلت خواست/آماده‌شدن غرب برای نمایش شیمیایی علیه سوریه

منابع آگاه سوری به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اعلام کردند ترکیه، از طریق روسیه، از رهبری سوریه خواسته است تا به آنکارا مهلت اضافی چند روزه‌ای را قبل از شروع عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی استان ادلب بدهد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا