چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

راشاتودی؛ تفنگداران دریایی آمریکا برای مقابله با چین به آسیا اعزام می‌شوند

به گزارش راشاتودی، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در نظر دارد در راستای تغییر تمرکز نظامی از خاورمیانه به شرق، هزاران نفر از نیروهای خود را به شرق آسیا اعزام کند. هدف از این کار متقاعد کردن کشورهای آسیا- پاسیفیک برای همراهی با آمریکا و تقابل با چین است.

 

بر همین اساس پنتاگون در نظر دارد واحدهایMEU از تفنگداران آسیایی خود را به شرق اعزم کند. هر واحد MEU متشکل از دو هزار و ۲۰۰ نیرو است که به هواپیما، تانک، تسلیحات سنگین و دیگر جنگ افزارها مسلح هستند.

 

اعزم این واحدها به شرق آسیا ۷ ماه طول می کشد و وظیفه نیروهای اعزامی گشت زنی و آموزش نظامی خواهد بود.

 

فرماندهان ارتش آمریکا از ارائه جزئیات بیشتر در این رابطه و اینکه چه تعداد از واحدهای MEU به شرق اعزام خواهند شد امتناع کرده اند.

 

آمریکا در حال حاضر ۵۰ هزار نیرو در ژاپن، ۳۰ هزار نیرو در کره جنوبی و ۷ هزار نیرو در گوام دارد.

مهر

وال استریت ژورنال: آمریکا به‌دنبال تقویت حضور نظامی در شرق آسیاست

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: مقامات آمریکایی اعلام کردند که پنتاگون ‘در حال بررسی اعزام یگان های تفنگدار دریایی چند منظوره و بشدت مسلح به شرق آسیا همزمان با کاهش استقرار نیروهایش در خاورمیانه و استقرار نیروها در پاسخ به نفوذ فزاینده چین است’.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

روسیه: آمریکا در مساله کره شمالی هدفمندانه تنش آفرینی می‌کند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه، در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: روسیه از اظهارات اخیر معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد اعمال تحریم های بیشتر علیه کره شمالی ناامید شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره جنوبی, کره شمالی