اشغال سفارت ایران در لندن توسط هواداران آیت‌الله شیرازی

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در بریتانیا از اشغال سفارت جمهوری اسلامی در لندن خبر داده است. اشغال‌کنندگان سفارت عليه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار داده و پرچم ایران را پایین کشیده‌اند.   حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن شامگاه جمعه (۱۸ اسفند/ ۹ مارس) در یادداشتی در توییتر نوشت: «تعداد اندكی از طرفداران فرقه شيرازی به

ادامه »

انگلستان, ایران, جهان, سیاسی

علیرضا رجایی: پایگاه طبقاتی اصلاح طلبان شجاعت اقدام را از آنها گرفته است

اصلاح طلبان به سقف بایدهای خود رسیده اند و نمی توانند از آسمان برای خود بایدهای جدید خلق کنند. درست به همین دلیل موضع پرسش «چه باید کرد» رفته رفته از اصلاح طلب ها فاصله گرفته و به دورترها می رود.

ادامه »

ایران, سیاسی, مصاحبه و گفتگو

جامعه در حال زوال نیست، این «نظام» ولایی است که به سوی زوال می‌رود!

این روزها واقعیت‌هایی انکارناپذیر از وضعیت نامتعادل “نظام” و روند شدید شدن تضاد مردم با حاکمیت، و در رأس آن ولایت فقیه، در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور به‌صورتی فزاینده آشکار شده‌اند. امروز دیگر نمی‌توان مانند چندی پیش، مانند بازهٔ زمانی انتخابات اردیبهشت ۹۶، با انواع توهم‌زایی‌ها، وضعیت کشور و رابطهٔ مردم با دولت

ادامه »

ایران, سیاسی, فساد, مقاله

تبیین قدیانی و کدیور برای عبور از بحران فعلی با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و استقلال ایران

ابوالفضل قدیانی و محسن کدیور، دو فعال سیاسی در بیانیه‌ای با تبیین وضعیت فعلی نظام و حاکمیت به راهکارهای خروج از بحران پرداخته و با تاکید بر اعتقاد به حفظ تمامیت ارضی و استقلال ایران، تصریح کرده‌اند که هر تغییر و تحولی در ایران می‌باید درون‌زا، با حاکمیت ملت ایران بر سرنوشت خود، و بدست

ادامه »

ایران, بیانیه, سیاسی

رادیو فرانسه: تظاهرات آخوندها، وابستگان کشوری و لشکری حکومت ایران و شاگردان مدارس

حکومت ایران، بنوشتۀ کاربران شبکه‌های اجتماعی، کارکنان دولت را وادار به شرکت در تظاهراتِ اجباری در حمایت از خود کرده است

 

تظاهرات تازه‌ای به حمایت از رژیم جمهوری اسلامی ایران، پنجشنبه١٤ دی/ ٤ ژانویه در برخی از شهرهای ایران برپا گردید. تلویزیون دولتی کشور امروز تصاویری از این تظاهرات را که بر اساس گزارش‌های ارسال شده در شهرهای اصفهان، مشهد، ارومیه، بابل و اردبیل برگزار شده‌اند منتشر کرد. کاربران شبکه‌های اجتماعی با این حال می‌گویند حکومت ایران برای پاسخ به اعتراضات مردمی، کارکنان دولت را وادار به شرکت در این تظاهراتِ اجباری در حمایت از خود کرده است.

 

حکومت جمهوری اسلامی ایران در هفتمین و هشتمین روز از اعتراضات مردمی این کشور، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، تظاهراتی به حمایت از آیت الله علی خامنه‌ای و رژیم اسلامی تدارک دید. براساس تصاویر و ویدیوهای منتشر شده توسط رسانه‌های حکومتی و نیز مردم در شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از این تظاهرات آخوندها، وابستگان کشوری و لشکری حکومت ایران و شاگردان دبیرستان‌ها و دبستان‌ها به حمایت از رژیم راهپیمائی کردند.

 

در این راهپیمائی‌ها شعارهائی نظیر «ما همه با هم هستیم، یار ولایت هستیم»، «تا پای جان حامی انقلابیم، پیرو رهبر و خط امامیم» و یا «منافق، منافق این آخرین پیام است، ملت انقلابی آماده قیام است» داده شد. شعارهای سنتی تظاهرات حکومتی در ایران – «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر فتنه گران خائن» نیز بنوشتۀ خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، «حرکات اخیر اغتشاش گران را محکوم کردند».

 

بنوشتۀ کاربران اجتماعی، در بسیاری از شهرها علاوه بر «جیره خواران حکومتی»، کارکنان وابسته به دولت و واحدهای دولتی برای پر دامنه کردن این راهپیمائی‌ها وادار به شرکت در آنها شدند.

 

«پسر نوح» در شبکۀ توئیتر می‌نویسد «امروز، روز ریزش رژیم بود. حامیان رژیم اشغالگر اسلامی یا لباس نظامی تنشان بود یا لباس آخوندی. خبری از مردم نبود».

 

کاربر دیگری به نام «سپید» می‌نویسد «خواهرم کارمند مرکز بهداشته و بهشون گفته بودند چهارشنبه سیزدهم دی ماه برای حفظ همبستگی شکوه وحدت حضور داشته باشید، وگر نه لغو قرارداد می‌شید».

 

خانم داروسازی در یک ویدیو که به نظر می‌رسد از پشت شیشۀ داروخانه بهنگام گذر تظاهرکنندگانِ دولتی گرفته شده است می‌گوید «به ما دستور دادند برای همبستگی داروخانه را ببندیم و من ناگزیر داروخانه را بسته‌ام».

 

کاربر دیگری با اشاره به تظاهرکنندگان دولتی که براحتی در خیابان‌ها راهپیمائی می‌کنند و شعار می‌دهند و مورد حملۀ قرار نمی‌گیرند و حتی در محافظت نیروهای انتظامی نیز قرار دارند می‌نویسد «ما حتی در انجام تظاهرات نیز مورد تبعیض قرار داریم».

 

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز، بنوشتۀ کاربر دیگری، «در تدارک اثبات حمایت مردم از تظاهرات حکومتی بصورت مدام با این و آن که خود را “نوکر رهبر” و “فدائیان رهبر” و “مطیع امر رهبر” می‌خوانند، گفتگو کرده و گزارشاتی از تظاهرات آنان پخش می‌کند».

رادیو فرانسه

صاحبان قدرت، باید بدانند که مسولیت ایجاد شرایط موجود کشور بر عهده آن‌هاست

آیا وقت آن نرسیده است نخبگان سیاسی مورد قبول مردم در جناح ها و احزاب سیاسی دست از تضاد و تفرقه بردارند و با تشکیل اتحادی قدرتمند و اتخاذ راه حل های سیاسی مناسب و گره گشا، به نمایندگی از مردم بی پناه هیات حاکمه را وادار به مذاکره و پذیرفتن ساز و کارهای مشکل

ادامه »

ایران, بیانیه, سیاسی

شیرین عبادی خواستار ادامه تظاهرات اعتراضی در ایران شد

برنده ایرانی جایزه صلح نوبل از معترضان در ایران خواست به حضور خود در خیابان‌ها ادامه دهند. شیرین عبادی در گفت‌وگو با روزنامه عربی الشرق الاوسط به معترضان ایرانی توصیه کرد از پرداخت قبض‌های آب و برق خودداری کنند.   شیرین عبادی، فعال حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل حکومت جمهوری اسلامی را متهم

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی

تظاهرات حکومتی در ایران در حمایت از آیت‌الله خامنه‌ای

حدود یک هفته پس از اعتراض های بی سابقه و سراسری علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر آن آیت الله خامنه ای، مقامات این کشور امروز (چهارشنبه) تظاهرات دولتی در پاره ای از شهرهای ایران سازماندهی و برگزار کردند. سیمای جمهوری اسلامی ایران تصاویر تظاهرکنندگان در شهرهای کرمانشاه، ایلام و گروگان را پخش کرد

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی

خامنه‌ای اعتراضات اخیر در ایران را به “دشمنان” نسبت داد

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه (۱۲ دی/ ۲ ژانویه) در سخنانی کوتاه به اعتراض‌های خیابانی روزهای اخیر در شهرهای مختلف ایران پرداخت و آن را به “دشمنان” نسبت داد.   رهبر جمهوری اسلامی ضمن اشاره به اینکه “دشمن همواره منتظر فرصت و رخنه برای ورود و ضربه‌زدن به ملت ایران بوده است”، گفت:

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی