خیز ائتلاف آمریکا برای ماندن در منطقه به بهانه ایجاد ثبات بعد از داعش

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ائتلاف تحت رهبری آمریکا که می‌گوید شدیدا به دنبال عدم تکرار وقایع سال 2011 یعنی عملیات‌های داعش بعد از تکمیل خروج نظامیان آمریکایی از عراق است، تمرکز خود را بر این گذاشته که چه کاری به منظور جلوگیری از ظهور مجدد شبه‌نظامیان انجام دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, عراق

مخالفان سوری: بدون حمایت آمریکا به‌راحتی از ارتش سوریه شکست می‌خوریم

به نقل از النشره، «نصر الحریری» رئیس هیئت معارض سوری عنوان داشت: مذاکرات میان هیئت مخالفان که در حال حاضر در آمریکا بسر می برند با اعضای کنگره این کشور و مک مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص درخواست مخالفان مبنی بر از سر گیری برنامه آمریکا برای نظارت بر روند حمایت از گروه

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

وزارت دفاع روسیه: عاملان حمله به حمیمیم شناسایی و کشته شدند

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای روسیه در سوریه طی عملیات ویژه‌ای موفق شدند گروه مسلحی که در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۷ اطراف پایگاه هوایی حمیمیم را با خمپاره هدف قرار دادند، شناسایی کنند و در عملیاتی آنها را نابود کنند.   طبق این بیانیه در

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

رسانه ترکیه: مفاد توافقنامه مخفی آمریکا با نیروهای پ.ی.د برملا شد

روزنامه استار ترکیه در خبری اعلام کرد که یک توافق 10 ماده ای میان آمریکا با نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) در راستای تشکیل یک دولت کُردی در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی در شمال سوریه صورت گرفته است.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

رئیس ستاد کل ارتش روسیه: ماموریت اصلی ما در ۲۰۱۸ نابودی النصره است

این مسؤول نظامی روسیه تاکید کرد: در طول دو سال گذشته حدود ۶۰ هزار داعشی در سوریه کشته شده‌اند که بیش از ۲۸۰۰ تن از آنها از اتباع روسیه بودند. روسیه از مجموع ۷۰ هزار تروریست داعشی در سوریه ۶۰ هزار تن آنها را نابود کرده است.

 

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش روسیه در گفت‌وگو با روزنامه روسی “پراودا” اظهار داشت: یک منطقه در شرق رودخانه فرات در سوریه واقع است که در آنجا امکان پرواز جنگنده‌های روس و نیز جنگنده‌های وابسته به ائتلاف ضد داعش به شرط اعلام قبلی وجود دارد، اما یک فروند جنگنده آمریکایی مدل F-۲۲ در تاریخ ۱۳ دسامبر از بخش شرقی این منطقه به هوا برخاست و به صورتی بسیار خطرناک به دو فروند جنگنده روس مدل سو-۲۵ نزدیک شد. این دو جنگنده در حال اجرای ماموریت خود در غرب رودخانه فرات بودند. سپس جنگنده آمریکایی بار دیگر بازگشت و دوباره به یک جنگنده روس مدل سو-۳۵ نزدیک شد.

 

این مسؤول نظامی روسیه حرکت جنگنده آمریکایی را بازی خطرناک توصیف و تاکید کرد: براساس اطلاعات به دست آمده گروهی مسلح در پایگاه آمریکایی التنف سوریه در حال آموزش هستند.

 

گراسیموف با اشاره به اینکه بخشی از نیروهای النصره در مناطق کاهش تنش مستقر هستند، تعهد داد: جبهه النصره و گروه‌های حامی آن در سال ۲۰۱۸ نابود شوند.

 

وی افزود: گروه‌های مختلفی در مناطق کاهش تنش حضور دارند که برخی از آنها از آتش‌بس حمایت می‌کنند و برخی مانند جبهه النصره کاملا با آن مخالف هستند و باید نابود شوند.

 

وی در ادامه گفت: بزرگترین گروه‌های وابسته به النصره در استان ادلب مستقر هستند.

 

این مسؤول نظامی روسیه تاکید کرد: در طول دو سال گذشته حدود ۶۰ هزار داعشی در سوریه کشته شده‌اند که بیش از ۲۸۰۰ تن از آنها از اتباع روسیه بودند. روسیه از مجموع ۷۰ هزار تروریست داعشی در سوریه ۶۰ هزار تن آنها را نابود کرده است.

 

وی افزود: تعداد داعشی‌ها در سوریه در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۵ به حدود ۵۹ هزار تن می‌رسید و یگان‌های داعش در طول دو سال توانستند حدود ۱۰ هزار تن را جذب کنند.

 

گراسیموف گفت: بیشتر داعشی‌ها پس از شکست در سوریه به لیبی و کشورهای جنوب غرب آسیا گریختند و بعید نیست که برخی از آنها به افغانستان فرار کرده باشند.

 

وی به ادامه جنگ علیه تروریسم و نابودی کامل جبهه النصره در سوریه متعهد شد و تاکید کرد: جنگ علیه تروریسم تا نابودی النصره و تمامی گروه‌های وابسته به آن در سوریه در سال آتی میلادی ادامه خواهد داشت.

 

رئیس ستاد کل ارتش روسیه در ادامه اظهار داشت: ما با جدیت با نیروهای دولت سوریه همکاری می‌کنیم و مشاوران ما اکنون تقریبا در تمامی یگان‌های ارتش سوریه حضور دارند. در طول دو سال گذشته افسران و فرماندهان ارتش سوریه تجربیات نظامی خوبی دریافت کرده‌اند و اکنون آنها توان اجرای عملیات‌های نظامی و دفاع از اراضی خود را دارند.

 

وی افزود: از زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه ستاد کل ارتش روسیه از نزدیک ویژگی‌ها و تاکتیک‌های جنگی گروه‌های تروریستی را زیرنظر گرفت و متوجه شد آنها علاوه بر اجرای اقدامات تروریستی و خرابکاری تاکتیک‌های جنگی متفاوتی را به کار می‌گیرند.
ایسنا

تشکیل نیروی نظامی کردی جدیدی در شمال سوریه تحت حمایت فنی، تسلیحاتی و آموزشی آمریکا

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، “سیابند ولات”، فرمانده کل نیروهای موسوم به “نیروهای حامی شمال سوریه” اعلام کرد که تاسیس یگان نظامی جدید در “کردستان سوریه” آغاز شده که تحت عنوان ارتش شمال سوریه فعالیت می‌کند. ماموریت آن حمایت از امنیت مرزها البته حمایت از کردستان سوریه و استان‌های رقه و دیرالزور واقع

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

بازگشت جنگنده‌های بلژیکی به‌پایگاه‌های خود پس از پایان مأموریت در عراق

به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه وزارت دفاع بلژیک آمده است، جنگنده‌های اف-۱۶ که طی ۱۸ ماه اخیر در اردن در چارچوب اجرای عملیات علیه داعش مستقر بودند، به بلژیک بازگشتند.   جنگنده‌های بلژیکی از ژوئن ۲۰۱۶ در عملیات ائتلاف تحت امر آمریکا مشارکت داشتند. قرار بود که این جنگنده‌ها در ژوئن ۲۰۱۷ به

ادامه »

بلژیک, جهان, خبر, عراق

شروط دولت بغداد برای اربیل جهت ورود به گفتگوهای سیاسی

پایگاه العربی الجدید به نقل از منابع آگاه در دولت عراق اعلام کرد که بغداد جهت آغاز گفتگوهای سیاسی با اقلیم کردستان شروطی را مطرح کرده است.   بر اساس این گزارش، بغداد اعلام کرده که نتایج همه پرسی استقلال اقلیم کردستان باید لغو شود و نه تعلیق. همچنین تمامی گذرگاه های مرزی و فرودگاه

ادامه »

جهان, خبر, عراق

خروج نیرو‌های ضدتروریسم ایتالیا از عراق

به گزارش آسوشیتد‌پرس، «پائولو جنتیلونی» نخست‌وزیر ایتالیا امروز – یکشنبه – اعلام کرد نیرو‌های ضدتروریسم این کشور که اکنون در عراق مستقر هستند، به نیجر منتقل می‌شوند.   وی ادامه داد در صورت تایید این مساله توسط پارلمان ایتالیا، طی چند ماه آتی انتقال نیرو‌های ضدتروریسم به نیجر کامل می‌شود.   جنتیلونی بر لزوم افزایش

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, عراق