زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

افشای سندی درباره انتقال عناصر تروریستی به سوریه توسط ترکیه

رسانه‌های آگاه فاش کردند که طبق اسناد محرمانه به دست آمده، سازمان اطلاعات ترکیه در سال ۲۰۱۴ عناصر تروریستی تکفیری را از طریق مرزهای خود با سوریه به این کشور انتقال داده است.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, سوریه, شمال غرب آسیا

روسیه شبکه «بی‌بی‌سی» را به ترویج ایده‌های داعش متهم کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات روسیه شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی» را به انتشار ایده‌های گروه تروریستی داعش متهم و اعلام کردند در چارچوب تحقیقی که در شرایط تنش های شدید بین مسکو و لندن آغاز شده است، بر برنامه‌های این شبکه تلویزیونی به صورت دائم نظارت می‌کنند.

ادامه »

انگلستان, تروریسم, خبر, روسیه

گروه تروریستی النصره، مناطق تحت تسلط تروریست‌های مورد حمایت ترکیه را ازهم جدا کرد

با تسلط گروه تروریستی تحریرالشام پس از توافق با سران و ریش سفیدان شهر الاتارب در غرب حلب برای ورود به این شهر، برتمام ریف غربی حلب مسلط شد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

رئیس دومای روسیه: تروریسم ابزار آمریکا برای مداخله در کشورهاست

رئیس مجلس دومای روسیه امروز شنبه گفت، آمریکا از تروریست‌ها به عنوان ابزاری برای اعمال فشار و مداخله مستقیم در امور کشورهای مستقل دیگر استفاده می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ویاچسلاو وولودین، رئیس مجلس دومای پارلمان روسیه در کنفرانسی در تهران گفت: بلندپروازی‌های ژئوپلتیکی آمریکا از جمله تداوم استفاده این کشور از تروریست‌ها و افراط‌گرها به عنوان ابزار فشار و مداخله مستقیم در امور کشورهای مستقل موجب اخلال در فعالیت‌های هماهنگ می‌شود.

 

به گفته وی، واشنگتن در تلاش برای استفاده از مفهوم “مقابله با افراط‌گری خشونت طلب” به عنوان منطقی برای اقداماتش است.

 

این سیاستمدار روس گفت: در چارچوب این مفهوم آنها ایده‌ای تحت عنوان “استانداردهای ضد افراط‌گری” را برای آموزش جامعه مدنی از سوی به اصطلاح کارشناسان بین‌المللی مستقل ارائه می‌کنند و به این ترتیب مقام‌های مشروع در این حوزه را دور می‌زنند.

 

وولودین افزود: در نتیجه این چنین اقداماتی، نهادهای دولتی و رسمی تضعیف می‌شوند و به جای آن به احساسات افراط‌گرایانه و تقاضا برای انقلاب‌های رنگین در جوامع دامن زده می‌شود.

 

وی تاکید کرد: تروریسم به این شکل بیشتر تشدید شده و به کشورها و مناطق آسیب وارد می شود. خاور میانه و شمال آفریقا اکنون مثال خوبی برای این وضعیت هستند.

 

از امروز شنبه دومین کنفرانس موسوم به کنفرانس روسای پارلمان‌های افغانستان، چین، ایران، پاکستان، روسیه و ترکیه درباره مبارزه با تروریسم در تهران برگزار شده است. هیاتی تحت سرپرستی وولودین از جانب مجلس دومای پارلمان روسیه در این کنفرانس شرکت کرده‌اند.
ایسنا