رئیس جمهور بولیوی آمریکا را خطر اصلی در جهان نامید

به گزارش اسپوتنیک، اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی، آمریکا را خطر اصلی جهان معاصر نامید.

 

وی در نشست «اجلاس آمریکا» در پرو گفت:«باید با وضوح تمام گفت که آمریکا بزرگترین خطر برای آزادی، دمکراسی و صلح همه جانبه در جهان است. من ترسی از اعلام این موضوع بطور آشکار ندارم».

 

قبل از آن، رئیس جمهور بولیوی از آمریکا خواست از اعمال خشونت علیه سوریه دست بردارد، محاصره کوبا را لغو کند و به حمایت از کودتای دولتی در ونزوئلا و ساخت دیوار علیه مکزیک خودداری ورزد.

مادورو: «سگ‌های جنگ» از تجاوز به سوریه بهره می‌برند

به گزارش نووستی، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا طی اظهاراتی درباره تجاوز ایالات متحده، فرانسه و بریتانیا، گفت: «ما این حمله را اقدامی جنایتکارانه علیه ملت سوریه قلمداد می‌کنیم که با هدف ایجاد ترس و تروریسم انجام گرفته و مراکز علمی این کشور را نابود کرده است.»

ادامه »

آمریکای لاتین, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه

کوبا تجاوز آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه را به‌شدت محکوم کرد

وزارت خارجه کوبا در بیانیه ای گفت: این اقدام یک جانبه که خارج از چارچوب شورای امنیت سازمان ملل صورت گرفته است نقض آشکار و صریح قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل و یک حکومت مستقل است.

ادامه »

آمریکای لاتین, امریکا, انگلستان, خبر, سوریه, فرانسه, کوبا

شامگاه شنبه سرانجام «لولا»خود را به پلیس برزیل تسلیم کرد

«لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا» رئیس جمهوری پیشین برزیل که در روزهای گذشته از حکم بازداشتش سرپیچی کرده و حامیانش را به تجمع فراخوانده بود، شامگاه شنبه سرانجام خود را به نیروهای پلیس تسلیم کرد.

ادامه »

آمریکای لاتین, برزیل, حقوق بشر, خبر

«لولا» در محاصره هزاران تن از هوادارانش در برابر حکم حبس مقاومت می‌کند

به گزارش خبرگزاری رویترز، لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور سابق برزیل همچنان در داخل مقر یکی از اتحادیه‌های کارگران صنایع فولاد در کلانشهر سائوپائلو پناه گرفته و توسط صدها تن از طرفداران مشتاقش احاطه شده است؛ اقدامی که باعث به وجود آمدن بن‌بستی شده که احتمال می‌رود تا چند روز آینده ادامه داشته باشد.

ادامه »

آمریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر