رئیس جمهوری کوبا: جامعه جهانی از سیاست‌های آمریکا حمایت نمی‌کند

رئیس جمهوری کوبا تصریح کرد که سیاست های تهدیدی و تحریمی آمریکا علیه هاوانا از حمایت و پشتوانه بین المللی برخوردار نیست.

 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری پرنسالاتینا، ‘میگل دیاز کانل’ در صفحه توییتر خود نوشت: تهدید، تحریم و سیاست های خصمانه آمریکا علیه کوبا از هیچ حمایتی در محافل سیاسی، آکادمیک، فرهنگی، مذهبی و تجاری در داخل و خارج آمریکا برخوردار نبوده است.

 

این توییت رئیس جمهوری کوبا در حالی منتشر شده که وی پیشتر بارها از سیاست های خصمانه واشنگتن علیه هاوانا انتقاد کرده بود.

 

میگل دیاز کانل پیشتر نیز ضمن محکوم کردن سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین تاکید کرده بود: آمریکا همچنان برای کسب منابع و دارایی کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین دندان تیز کرده و پس از 60 سال محاصره اقتصادی، تجاوز و تهدید دیگر چه کاری می خواهند علیه هاوانا انجام دهند؟ کوبا و مردمش را نمی توان تسلیم کرد.

 

وی افزود: آمریکا به هر اقدامی علیه ونزوئلا دست زده و بار دیگر تجاوزات جنایتکارانه اش علیه کوبا را در کشوری دیگری تکرار می کند. از جمله این تجاوزات آمریکا می‌توان به تروریسم دولتی و تهدید کردن یکسری کشورها برای از بین بردن وحدت منطقه ای اشاره کرد.

 

کوبا حضور نظامی در ونزوئلا را تکذیب کرد

 

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، سفیر کوبا در روسیه امروز سه‌شنبه، گفت که کشورش در ونزوئلا نیروی نظامی ندارد.

 

جراردو پنالور افزود که مساله مطرح شده توسط واشنگتن مبنی بر حضور نظامیان کوبا در ونزوئلا برای ارائه کمک‌های نظامی به کاراکاس در زمان حمله آمریکا، دروغ است.

 

وی ادامه داد: «ما بیش از ۲ هزار دکتر در ونزوئلا داریم و در این کشور کمک‌های پزشکی ارائه می‌کنیم اما در آنجا سرباز نداریم.»

تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا برای اعمال فشار بر مادورو

دولت آمریکا روز گذشته- جمعه- در تلاش برای افزایش فشارهای اقتصادی بر رئیس‌جمهوری قانونی ونزوئلا دایره تحریم ها علیه این کشور را به بخش‌های دفاعی و امنیتی گسترش داد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, روسیه, کوبا, ونزوئلا