تحریم‌های تجاری آمریکا ۱۳۰ میلیارد دلار برای کوبا هزینه داشته است

به گزارش رویترز، یک کمیسیون اقتصادی وابسته به سازمان ملل اعلام کرد، تحریم‌های تجاری و مالی غیرمنصفانه آمریکا علیه کوبا بر اقتصاد این کشور در طول حدود ۶۰ سال گذشته ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا

رئیس‌جمهوری نیکاراگوئه طرح اصلاح قانون بازنشستگی را لغو کرد

مرکز حقوق بشر نیکاراگوئه روز گذشته یکشنبه، اعلام کرد که بیش از 20 نفر در جریان اعتراض های اخیر در این کشور کشته شده اند.

 

آمریکا دستور خروج نیروهای دولتی از نیکاراگوئه را صادر کرد

 

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، وزارت خارجه آمریکا همچنین یادآور شد که خروج اعضای خانواده کارمندان دولتی این کشور در نیکاراگوئه را مجاز برشمرده است.

 

نیکاراگوئه طی چند روز اخیر صحنه آشوب و تظاهرات در اعتراض به طرح اصلاح قانون بازنشستگی بود. اعتراض ها در این کشور، موفقیت آمیز بوده به طوری که رئیس جمهوری نیکاراگوئه این طرح را لغو کرده است.

 

مرکز حقوق بشر نیکاراگوئه روز گذشته یکشنبه، اعلام کرد که بیش از 20 نفر در جریان اعتراض های اخیر در این کشور کشته شده اند.

 

معترضان در شهر ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه و چند شهر دیگر در اعتراض به قانون جدید که حق بازنشستگی را به میزان پنج درصد کاهش می دهد، تظاهرات کرده اند.

 

در جریان این اعتراض ها شماری نیز زخمی شده اند و دستکم 11 خبرنگار هنگام تهیه و پوشش اخبار تظاهرات هدف حمله قرار گرفته اند.

 

نیکاراگوئه بزرگترین کشور آمریکای مرکزی است که با هندوراس در شمال، کارائیت در شرق، کاستاریکا در جنوب و اقیانوس آرام در غرب، مرز مشترک دارد.

 

ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه بزرگترین شهر در این کشور و همچنین سومین شهر بزرگ در آمریکای مرکزی است. نیکاراگوئه کشوری برخوردار از قومیت های مختلف است به طوری که بومیان و افرادی از ملیت های اروپا، آفریقا و آسیا در این کشور اقامت دارند. زبان اصلی مردم نیکاراگوئه اسپانیایی است.

ایرنا

سفیر کوبا در تهران: کاستروها بخش جدایی‌ناپذیر تاریخ، حال و آینده کوبا هستند

پس از درگذشت فیدل فقید فرمانده ارشد، مردم کوبا بخصوص افراد جوان‌تر، بر شعار؛ من یک فیدل هستم اتفاق نظر داشتند و به معنی آن است تا زمانی که هر یک از ما در کوبا حضور خواهیم داشت، کاسترو، فیدل و انقلاب نیز وجود دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی, کوبا

دیاز کانل؛ کوبا به کاسترو احتیاج دارد تا ما همواره آماده رویارویی با امپریالیسم باشیم

رائول کاسترو با رأی مجمع ملی کوبا رسماً ریاست‌جمهوری این کشور را به میگوئل دیاز کانل واگذار کرد؛ از مجموع ۶۰۴ نماینده این مجمع، ۶۰۳ نماینده به کانل ۵۷ ساله که تنها کاندیدای جانشینی کاسترو در این سمت بود، رأی موافق دادند.

ادامه »

امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا