سودانی‌ها بر ضرورت سرنگونی نظام حاکم تاکید کردند

شهرهای مختلف سودان از روز چهارشنبه هفته گذشته صحنه تظاهرات مردمی ضد نظام حاکم است، معترضان ابتدا خواستار بهبود شرایط معیشتی خود و تامین کالاهای مورد نیاز مردم بودند اما کم کم خواسته های آن ها تغییر کرد و اکنون خواستار سرنگونی نظام حاکم شده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, سودان, شمال افریقا

اعتراضات گسترده مردمی در پی خودسوزی یک خبرنگار در تونس

سندیکای ملی روزنامه‌نگاران تونس در بیانیه‌ای در سایت الکترونیکی خود اعلام کرد، عبدالرزاق الزرقی، عکاس خبری به دنبال خودسوزی در اعتراض به شرایط اجتماعی نابسامان و ناامیدی موجود در کشور درگذشت.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, تونس, جهان, حقوق بشر, خبر, شمال افریقا

فرصت‌های پیروزی «سیف‌الاسلام قذافی» در انتخابات لیبی

نام «سیف‌الاسلام» فرزند «معمر قذافی» رهبر پیشین لیبی این روزها به عنوان یکی از برجسته‌ترین نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری بهار آینده مطرح است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, جهان, خبر, روسیه, شمال افریقا, لیبی, ناتو

خیز جریان‌های چپگرا در تونس برای انحلال جنبش النهضه

علی کلثوم، عضو هیات وکلای مدافع شکری بلعید و محمد البراهمی اعلام کرد، این هیات به زودی با طرح شکایت قضایی علیه جنبش النهضه، با استناد به بند هفت قانون مبارزه با تروریسم که طبق آن امکان انحلال هر حزب یا جمعیتی به دلیل ارتباطش با تروریسم وجود دارد، انحلال این حزب را خواستار می‌شود.

ادامه »

تونس, جهان, خبر, شمال افریقا

رئیس‌جمهوری مصر: تحریم علیه ایران باعث بی‌ثباتی در منطقه می‌شود

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر، روز سه شنبه اعمال تحریم های آمریکا علیه مردم ایران را باعث بی‌ثباتی منطقه دانست.

 

به گزارش ایرنا به نقل تارنمای مصری «الفجر » وی روز سه شنبه در حاشیه کنفرانسی در «شرم الشیخ » و در پاسخ به سوالی در خصوص اعمال تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران این مطلب را بیان کرد.

 

رئیس‌جمهوری مصر در نخستین واکنش خود به تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران تصریح کرد: بی‌ثباتی بر همه تاثیر منفی می‌گذارد، هر کشوری بی‌ثبات باشد، این بی‌ثباتی بر همه ما تاثیر می‌گذارد.

 

«عبدالفتاح السیسی»: امیدواریم که ایران به عدم دخالت در امور دیگران پایبند باشد!

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر گفت: اگر امنیت خلیج فارس در خطر یا تهدید مستقیم قرار بگیرد کل ملت مصر و نه فقط رئیس‌جمهور آن نیروهایش را برای حمایت از برادران به حرکت در می‌آورد!

 

رئیس جمهور مصر مدعی شد: امیدواریم که ایران به عدم دخالت در امور دیگران پایبند باشد و ما اجازه نمی‌دهیم که گزندی به امنیت عربی به ویژه در منطقه خلیج فارس وارد شود.

 

السیسی گفت: اراده ملت مصر چه در سال ۲۰۱۱ و چه پس از آن در سال ۲۰۱۳ حاضر بود و احدی نمی‌تواند که روندی که مصری‌ها نمی‌خواهند را بر آنها تحمیل کند.

مصر سفر وزیر خارجه برزیل را به این کشور لغو کرد

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، قاهره سفر «الویسیو نونیز ویررو» وزیر خارجه برزیل را به مصر لغو کرد. این اقدام در اعتراض به اقدام اخیر رئیس جمهوری برزیل مبنی بر انتقال سفارتخانه این کشور به قدس اشغالی صورت گرفت.

ادامه »

امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر, شمال افریقا, مصر

انگلیس نگران گسترش نفوذ روسیه در جهان است

وزارت دفاع انگلیس در گزارشی نسبت به افزایش حضور نظامی روسیه در عرصه بین‌المللی، بخصوص در قطب شمال، خاورمیانه و شمال آفریقا ابراز نگرانی کرده و خواستار تکمیل راهکار دفاعی ملی این کشور شده است.

ادامه »

اسیای مرکزی, انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق اروپا, شمال افریقا