رئیس‌جمهوری مصر: تحریم علیه ایران باعث بی‌ثباتی در منطقه می‌شود

«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر، روز سه شنبه اعمال تحریم های آمریکا علیه مردم ایران را باعث بی‌ثباتی منطقه دانست.

 

به گزارش ایرنا به نقل تارنمای مصری «الفجر » وی روز سه شنبه در حاشیه کنفرانسی در «شرم الشیخ » و در پاسخ به سوالی در خصوص اعمال تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران این مطلب را بیان کرد.

 

رئیس‌جمهوری مصر در نخستین واکنش خود به تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران تصریح کرد: بی‌ثباتی بر همه تاثیر منفی می‌گذارد، هر کشوری بی‌ثبات باشد، این بی‌ثباتی بر همه ما تاثیر می‌گذارد.

 

«عبدالفتاح السیسی»: امیدواریم که ایران به عدم دخالت در امور دیگران پایبند باشد!

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر گفت: اگر امنیت خلیج فارس در خطر یا تهدید مستقیم قرار بگیرد کل ملت مصر و نه فقط رئیس‌جمهور آن نیروهایش را برای حمایت از برادران به حرکت در می‌آورد!

 

رئیس جمهور مصر مدعی شد: امیدواریم که ایران به عدم دخالت در امور دیگران پایبند باشد و ما اجازه نمی‌دهیم که گزندی به امنیت عربی به ویژه در منطقه خلیج فارس وارد شود.

 

السیسی گفت: اراده ملت مصر چه در سال ۲۰۱۱ و چه پس از آن در سال ۲۰۱۳ حاضر بود و احدی نمی‌تواند که روندی که مصری‌ها نمی‌خواهند را بر آنها تحمیل کند.

مصر سفر وزیر خارجه برزیل را به این کشور لغو کرد

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، قاهره سفر «الویسیو نونیز ویررو» وزیر خارجه برزیل را به مصر لغو کرد. این اقدام در اعتراض به اقدام اخیر رئیس جمهوری برزیل مبنی بر انتقال سفارتخانه این کشور به قدس اشغالی صورت گرفت.

ادامه »

امریکای لاتین, برزیل, جهان, خبر, شمال افریقا, مصر

انگلیس نگران گسترش نفوذ روسیه در جهان است

وزارت دفاع انگلیس در گزارشی نسبت به افزایش حضور نظامی روسیه در عرصه بین‌المللی، بخصوص در قطب شمال، خاورمیانه و شمال آفریقا ابراز نگرانی کرده و خواستار تکمیل راهکار دفاعی ملی این کشور شده است.

ادامه »

اسیای مرکزی, انگلستان, جنوب شرق آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق اروپا, شمال افریقا