صدور دستور بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش ترکیه در ارتباط با جنبش گولن

به گزارش روسیه الیوم، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش این کشور به دلیل ارتباط با «فتح الله گولن» روحانی ارشد مخالف ساکن آمریکا را صادر کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

رئیس‌جمهوری سابق فرانسه به‌اتهام فساد و سوء استفاده از موقعیت شغلی دادگاهی می‌شود

به نوشته روزنامه گاردین، نیکولا سارکوزی، رییس‌جمهوری پیشین فرانسه به اتهام فساد و سوء استفاده از منصب دولتی در دادگاه حاضر می‌شود.

 

این پرونده بر اساس محتوای تماس تلفنی سارکوزی با یک قاضی ارشد و کمک‌های مالی غیر قانونی در کمپین انتخابات ریاست جمهوری او در سال ۲۰۰۷ است. وی در این تماس تلفنی، به این قاضی یک ترفیع درجه مناسب به ازای ارائه اطلاعات درباره پرونده اختلاس و فساد را قول داده بود. علاوه بر این قاضی و سارکوزی، وکیل وی نیز به همان اتهامات دادگاهی می‌شوند اما هر سه این اتهامات را رد می‌کنند.

 

به تازگی پسر عموی معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی گفت کشورش از نیکولا سارکوزی حمایت کرد تا وی یک هم‌پیمان استراتژیک واقعی باقی بماند. پس از اینکه زیاد تقی‌الدین از انتقال پنج میلیون یورو از سوی رهبر لیبی به سارکوزی خبر داد، در سال ۲۰۱۶ ارتباط نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور پیشین فرانسه با معمر قذافی آشکارتر شد. تقی‌الدین اعلام کرد وی سه سفر از طرابلس به پاریس از اواخر ۲۰۰۶ تا اوایل ۲۰۰۷ داشته که هر بار چمدانی پر از پول نقد حمل می‌کرده است.

 

یک اتهام سارکوزی دریافت کمک مالی از معمر قذافی برای تامین بودجه تبلیغات انتخاباتی‌اش است. اتهام دیگر او به تلاش برای اعمال نفوذ بر یک قاضی مربوط می‌شود که به موارد مشکوک در بودجه تبلیغات انتخاباتی سارکوزی رسیدگی می‌کرد. سارکوزی پیشتر متهم بود که بیشتر از بودجه مجاز در تبلیغات انتخاباتی خرج کرده بود، اما با پنهان کردن بخشی از هزینه‌ها می‌خواسته این مساله را پنهان کند. حال او متهم است که می‌خواسته قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده را برای حکم به نفع خودش مجاب کند. شنود مکالمه‌های تلفنی سارکوزی و قاضی پرونده بودجه تبلیغات در کانون پرونده جدید است.

 

نیکولا سارکوزی در سال ۲۰۰۷ به ریاست جمهوری فرانسه رسید، اما در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ شکست خورد. او در انتخابات درون حزبی برای رسیدن به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ هم شکست خورد. سارکوزی در سال‌های اخیر با چند اتهام روبرو بوده است.

ایسنا

اتحاد ترکیه و روسیه برای مقابله با آمریکا ضروری است

ییغیت بولوت مشاور ارشد رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: اتحاد روسیه و ترکیه برای مقابله با آمریکا ضروری است و دو کشور با بهره مندی از تکنولوژی شرق می توانند موجب ناکامی پروژه های آمریکای در منطقه خاورمیانه و خنثی شدن تحریم های غرب شوند.   ییغیت بولوت با حضور در برنامه زنده

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه

انگلیس برای سفرای غربی مدرکی دال بر دخالت مسکو در حمله “سالزبری” ارائه نکرده است

سفارت روسیه در انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، لندن هرگز برای سفرای کشورهای غربی دلیل و مدرکی درباره دخالت روسیه در مسموم شدن جاسوس دو جانبه سابق در انگلیس ارائه نکرده است.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه

شکایت کارلس پوجدمون به کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل متحد

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که شکایتی را از سوی کارلس پوجدمون دریافت کرده است. طرفداران پوجدمون معتقدند که مادرید حقوق وی را به عنوان منتخب مردم زیر پا گذاشته و حتی حق آزادی بیان این رهبر جدایی‌خواه را رعایت نکرده است.

ادامه »

اسپانیا, المان, جهان, حقوق بشر, خبر