مرکز تحقیقات نظامی انگلیس؛ روسی‌بودن عامل مسمومیت جاسوس روس‌‌تبار قابل اثبات نیست

به‌گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس اعلام کرد که نمی‌تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.   رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرد که کارشناسان نمی‌توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به

ادامه »

انگلستان, جهان, چین, روسیه, غرب اروپا

لاوروف: همکاران انگلیسی ما دست به‌چنین کاری زده‌اند / نمی‌خواهیم وارد بازی‌های بچه‌گانه شویم

وزیر امور خارجه روسیه گفت که کشورش نمی‌توانسته هیچ انگیزه‌ای برای مسموم کردن جاسوس سابق روس و دخترش در انگیس داشته باشد.   به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار کرد: در حال حاضر شرکای غربی ما به خصوص انگلیس، آمریکا و چند کشور دیگر که از آنها کورکورانه تبعیت می‌کنند،

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه

انگلیس ملاقات نماینده روسیه با دختر اسکریپال را بررسی می‌کند

یک سخنگوی وزارت امورخارجه انگلیس روز شنبه اعلام کرد که این کشور مطابق با تعهدش بر اساس قوانین بین‌المللی امکان ملاقات نماینده سفارت روسیه با دختر سرگئی اسکریپال جاسوس اسبق روس را که چندی پیش از کما خارج شده است، بررسی می‌کند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه

رئیس‌جمهوری سابق فرانسه به‌اتهام فساد و سوء استفاده از موقعیت شغلی دادگاهی می‌شود

به نوشته روزنامه گاردین، نیکولا سارکوزی، رییس‌جمهوری پیشین فرانسه به اتهام فساد و سوء استفاده از منصب دولتی در دادگاه حاضر می‌شود.

 

این پرونده بر اساس محتوای تماس تلفنی سارکوزی با یک قاضی ارشد و کمک‌های مالی غیر قانونی در کمپین انتخابات ریاست جمهوری او در سال ۲۰۰۷ است. وی در این تماس تلفنی، به این قاضی یک ترفیع درجه مناسب به ازای ارائه اطلاعات درباره پرونده اختلاس و فساد را قول داده بود. علاوه بر این قاضی و سارکوزی، وکیل وی نیز به همان اتهامات دادگاهی می‌شوند اما هر سه این اتهامات را رد می‌کنند.

 

به تازگی پسر عموی معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی گفت کشورش از نیکولا سارکوزی حمایت کرد تا وی یک هم‌پیمان استراتژیک واقعی باقی بماند. پس از اینکه زیاد تقی‌الدین از انتقال پنج میلیون یورو از سوی رهبر لیبی به سارکوزی خبر داد، در سال ۲۰۱۶ ارتباط نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور پیشین فرانسه با معمر قذافی آشکارتر شد. تقی‌الدین اعلام کرد وی سه سفر از طرابلس به پاریس از اواخر ۲۰۰۶ تا اوایل ۲۰۰۷ داشته که هر بار چمدانی پر از پول نقد حمل می‌کرده است.

 

یک اتهام سارکوزی دریافت کمک مالی از معمر قذافی برای تامین بودجه تبلیغات انتخاباتی‌اش است. اتهام دیگر او به تلاش برای اعمال نفوذ بر یک قاضی مربوط می‌شود که به موارد مشکوک در بودجه تبلیغات انتخاباتی سارکوزی رسیدگی می‌کرد. سارکوزی پیشتر متهم بود که بیشتر از بودجه مجاز در تبلیغات انتخاباتی خرج کرده بود، اما با پنهان کردن بخشی از هزینه‌ها می‌خواسته این مساله را پنهان کند. حال او متهم است که می‌خواسته قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده را برای حکم به نفع خودش مجاب کند. شنود مکالمه‌های تلفنی سارکوزی و قاضی پرونده بودجه تبلیغات در کانون پرونده جدید است.

 

نیکولا سارکوزی در سال ۲۰۰۷ به ریاست جمهوری فرانسه رسید، اما در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ شکست خورد. او در انتخابات درون حزبی برای رسیدن به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ هم شکست خورد. سارکوزی در سال‌های اخیر با چند اتهام روبرو بوده است.

ایسنا

اتحاد ترکیه و روسیه برای مقابله با آمریکا ضروری است

ییغیت بولوت مشاور ارشد رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه گفت: اتحاد روسیه و ترکیه برای مقابله با آمریکا ضروری است و دو کشور با بهره مندی از تکنولوژی شرق می توانند موجب ناکامی پروژه های آمریکای در منطقه خاورمیانه و خنثی شدن تحریم های غرب شوند.   ییغیت بولوت با حضور در برنامه زنده

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه

انگلیس برای سفرای غربی مدرکی دال بر دخالت مسکو در حمله “سالزبری” ارائه نکرده است

سفارت روسیه در انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، لندن هرگز برای سفرای کشورهای غربی دلیل و مدرکی درباره دخالت روسیه در مسموم شدن جاسوس دو جانبه سابق در انگلیس ارائه نکرده است.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه

شکایت کارلس پوجدمون به کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل متحد

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که شکایتی را از سوی کارلس پوجدمون دریافت کرده است. طرفداران پوجدمون معتقدند که مادرید حقوق وی را به عنوان منتخب مردم زیر پا گذاشته و حتی حق آزادی بیان این رهبر جدایی‌خواه را رعایت نکرده است.

ادامه »

آلمان, اسپانیا, جهان, حقوق بشر, خبر