العربی الجدید: نبرد غیرمستقیم ایران و آمریکا در سوریه

نشانه های سیاسی و نظامی متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد دولت آمریکا تصمیم قطعی دارد تا فشار مکرری به ایران وارد کرده و آن را مجبور به تغییر استراتژی‌اش در سوریه و اتخاذ اقداماتی در راستای عقب نشینی یا کاهش حضور در این کشور عربی کند. این در حالی است که تحلیلگران در قدرت

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, روسیه, سوریه, عراق, لبنان, مقاله

دیلی میل: پنتاگون هشدار داد، ارتش آمریکا در جنگ احتمالی با چین مغلوب می‌شود

مقامات پنتاگون به تازگی هشدار داده‌اند در هرگونه نبرد محتمل بین نیرو‌های ایالات متحده و چین در اقیانوس آرام، ارتش آمریکا بازنده است.

 

به نوشته روزنامه «دیلی میل» مقامات پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در تحلیل رزمایش این کشور گفتند که آمریکا برابر چین آسیب پذیر است و هرگونه حمله‌ای به آمریکا موجب خسارت قابل توجهی می‌شود.

 

یک ارزیابی پنتاگون بر اساس سال ۲۰۳۰ این بود که در برهه‌ای که چین به زیردریایی‌های رزمی و ناو‌های هواپیمابر و ناوشکن‌های جدید در سال ۲۰۳۰ مجهز شود، آنگاه آمریکا به طور کامل مغلوب ارتش چین می‌شود.

 

به گفته کارشناسان پنتاگون این تهدید‌ها اینک فوری‌تر از سال ۲۰۳۰ است به طوریکه پایگاه‌های آمریکا تحت فرماندهی این کشور در منطقه اقیانوس آرام اینک در خطر هستند، زیرا چین توان موشکی برد متوسط خود را تقویت کرده است. در این بین وضعیت جزیره گوام که میزبان سه پایگاه آمریکاست، به شدت مایه نگرانی است.

 

یک مقام پنتاگون در این باره گفت، چین مجهز به موشک‌های برد بلند ضد کشتی و ابرفراصوت است که سرعت آن‌ها پنج برابر سرعت موشک‌های معمولی است.

 

به گفته مقامات پنتاگون در صورت حمله چین به تایوان، آمریکا قادر به دفاع از آن نیست و تایوان بی‌ثبات‌ترین موضوع بین چین و آمریکاست.

 

«بانی گلاسر» مدیر «بخش قدرت چین» در «اندیشکده مطالعات راهبردی» آمریکا در این باره گفت، در پنتاگون، وزارت خارجه و کاخ سفید، چین به عنوان بزرگترین تهدید نگریسته می‌شود و ما در موضع به شدت منفعلانه قرار داریم.

 

این در حالی است که تصاویر ماهواره‌ای انتشار یافته حاکی از استقرار هواپیما‌های هشدار سریع و ضد زیر دریایی ارتش چین در منطقه با توجه به آرایش نظامی آمریکا در منطقه حکایت دارد.

 

به نوشته وبگاه «دیفنس ایرو اسپیس» این اقدام چین در بحبوحه افزایش فعالیت‌های نظامی آمریکا صورت گرفته است. یک کارشناس چینی نیز با اشاره به این موضوع گفته است که پکن حق استقرار جنگ افزار‌های دفاعی با توجه به تهدید‌های فرا رو را داراست.

 

بر اساس تصاویر «ایمیج ست» که روز شنبه انتشار یافت ارتش چین هواپیما‌های هشدار سریع «کی جی -۵۰۰»، هواپیمای تجسسی «کی کیو-۲۰۰» و هواپیما‌های ضد زیر دریایی «وای-۸» را در جزیره «یانگ شو» در دریای چین جنوبی مستقر کرده است.

انتخاب

انتقاد تند پامپئو از دادستان کل دیوان کیفری بین‌الملل به دلیل حمایت از حقوق فلسطینی‌ها

وزیر خارجه آمریکا دادستان کل دیوان کیفری بین‌الملل را به دلیل حمایت از حق فلسطین در طرح شکایت از جرائم جنگی اسرائیل به این دادگاه، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, فلسطین, قضایی, هلند

اپیدمی عفونت‌های خطرناک در اطراف آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا

یک بیماری که سبب آسیب ریوی با نام «سیگار الکترونیکی» در میان مردم ایالت «ویرجینیا» شیوع پیدا کرد که فقط یک ساعت با محل آزمایشگاه دیتریک فاصله دارد. علائم این بیماری، شباهت زیادی با علائم بیمارانی دارد که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند

ادامه »

اتحاد شوروی, اکراین, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, روسیه, گرجستان

گاردین: ترامپ مانع بزرگ مقابله جهان با کرونا

کرونا بحرانی برای تمام انسان‎هاست و باید کشورها در این مقطع حساس با همکاری و مشترکاً با آن برخورد کنند اما دولت ترامپ آمریکا را به مانع بزرگ مقابله جهان با کرونا تبدیل کرده است

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, جهان, خبر, سیاست جهانی, فقر, ونزوئلا