دیدار وزرای دفاع ناتو برای مقابله با روسیه

وزرای ۲۹ عضو ناتو امروز پنجشنبه در بروکسل دیدار می‌کنند.

 

گفته می‌شود وزرای دفاع ناتو در این دیدار قرار است چگونگی حضور سریع در اروپا برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی را برسی کنند.

 

طبق پیشنهاد ارائه شده، وزرای دفاع ناتو چگونگی اعزام ۳۰ گردان پیاده، ۳۰ اسکادران هواپیما‌های جنگی و ۳۰ کشتی جنگی به اروپا طی ۳۰ روز را بررسی می‌کنند.

 

جزییات این نقشه قرار است تا سال ۲۰۲۰ نهایی شده و اجرا شود.

 

وزرای دفاع ناتو همچنین قرار است حضور پررنگ‌تر نیرو‌های این سازمان را در مناطقی از اروپا مانند دریای مدیترانه، اعلام کنند.
ایلنا

آمریکا، چین وعربستان سعودی بترتیب بیشترین بودجه نظامی را به خود اختصاص داده‌اند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، موسسه بین‌المللی در زمینه تحقیقات صلح، استکهلم، در گزارشی اعلام کرد: با وجود افزایش تنش‌ها میان مسکو و غرب هزینه نظامی روسیه سال گذشته میلادی ۶۶.۳ میلیارد دلار بود که این رقم به معنای ۲۰ درصد کمتر از بودجه نظامی ۲۰۱۶ و اولین کاهش از سال ۱۹۹۸ است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, سوئد, عربستان سعودی, مسابقه تسلیحاتی

روسیه کودک فیلم شیمیایی ساختگی در دوما را به لاهه می‌برد

نماینده دائم روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تصریح کرد: مسکو تمام تلاش خود را خواهد کرد تا کودک فایل ویدیویی ساختگی در مورد حمله شیمیایی در دومای سوریه را به مقر این سازمان در لاهه ببرد.   الکساندر شولگین، نماینده دائم روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در مصاحبه با شبکه روسی NTV گفت:

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, هلند

لاوروف: کارشناسان اعزامی سازمان منع تسلیحات شیمیایی به‌‌سوریه مدرکی نیافته‌اند

به گزارش شبکه اسکای نیوز، سرگئی لاوروف در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک که با همتای هلندی خود برگزار کرده بود همچنین گفت: معتقدم تیم اعزامی سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی به شهر دومای سوریه ادله‌ای درباره استفاده از سلاح شیمیایی نیافته است.   وزیر خارجه روسیه گفت: تیم تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی هرگز به

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه, غرب اروپا, هلند