دیدار مهدی کروبی با اعضای مجمع روحانیون مبارز

فرزند حجت‌الاسلام مهدی کروبی با بیان اینکه گشایش‌هایی در یک ماه اخیر برای پدرم فراهم شده است، تصریح کرد: چون حصر بسیارطولانی شده، نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند که این گشایش‌ها انجام شود.

 

«محمدحسین کروبی»  فرزند شیخ «مهدی کروبی» در گفت‌وگو با ایلنا درباره حضور مهدی کروبی در منزل شیخ قدرت الله علیخانی و دیدار با اعضای مجمع روحانیون مبارز و تعدادی از کنشگران سیاسی، اظهار داشت: مدتی بود که گشایش‌هایی برای آقای کروبی انجام شده بود به عنوان مثال دیدارهایی را با افرادی داشتند اما بعد از بیانیه ایشان که درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی منتشر شد، علاوه بر دستگیر شدن من، گشایش‌هایی که شروع شده بود لغو شد و حتی ملاقات فرزندان که طی دو تا سه سال گذشته هر زمان که می‌خواستند انجام می‌شد را به هفته‌ای یک بار تقلیل دادند.

 

وی با بیان اینکه اکنون به مدت یک ماه است که دوباره آن گشایش‌ها بازگشته‌اند، گفت: خانواده هر زمان که بخواهد می‌تواند به منزل ایشان برود رفت و آمد داشته باشد، همچنین چند جلسه است که اشخاصی که خود آقای کروبی موافق دیدار با آنها هستند با هماهنگی نهادهای امنیتی هر ۱۵ روز یکبار در منزل یکی از دوستان با ایشان ملاقات انجام می‌شود.

 

حسین کروبی ادامه داد: از جمله این دیدارها شب گذشته در منزل آقای علیخانی انجام شد که در آن آقایان جمارانی، موسوی بجنوردی، آشتیانی، رحمانی از مجمع روحانیون مبارز و همچنین سید عباس موسوی، اسماعیل دوستی و آقای عباسی‌فر حضور داشتند.

 

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم که این دیدارها دوباره به هم نخورد و این گشایش ادامه پیدا کند،  درباره اینکه آیا این گشایش‌ها با پا در میانی مقامات دولتی، رئیس‌جمهور یا اصلاح‌طلبان صورت گرفته است، تاکید کرد: هیچگونه صحبتی از سوی هیچ شخصی انجام نشده است و خود نهادهای امنیتی به این نتیجه رسیدند که چون حصر بسیارطولانی شده و پایان آن نیز مشخص نیست، این گشایش‌ها انجام شود.

اجازه افزایش رفاه نیروی کار و درآمد عمومی را نمی‌دهند/ درسایه خام‌فروشی کشور به راحتی تحریم می‌شود

یک پژوهشگر و مشاور اقتصادی و صنعتی، با اشاره به تاثیر خام‌فروشی بر GDP تاکید دارد که کاهش سطح رفاه کارگران و کاهش سطح درآمدهای عمومی، نتیجه پایین آمدن سطح تولید ناخالص داخلی است.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, جهان, حقوق بشر, کارگری, گزارش

ستیز آشکار و نهان با بیان حقیقت!

روزنامهٔ “جهان صنعت”، به‌دنبال انتشار مطلبی در خصوص پنهان کردن عمدی آمار کرونا در کشور، با حکم هیئت نظارت بر مطبوعات توقیف شد. این روزنامه در گزارشی زیر عنوان: “به آمار دولتی اعتمادی نیست”، ۱۹ مردادماه ۱۳۹۹، گفت‌وگویش با یکی از اعضای ستاد ملی کرونا را انتشار داده بود.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, سیاسی, مقاله

لازمه بازنگری دستمزد کارگران

یک کارشناس روابط کار معتقد است برای آنکه دستمزد کارگران متناسب با شرایط اقتصادی تعیین شود، لازم است مجلس با همراهی دولت راهکارهای منطقی را در قالب تصویب قانون برای کارگران پیش بینی کند و بازنگری دستمزد به طور شفاف در قانون دیده شود.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری