دو کارگر در خراسان شمالی و کرمانشاه در دو حادثه جداگانه جان خود را از دست دادند

 امروز و دیروز (۱۴ و ۱۵ مرداد ماه) در دو حادثه جداگانه، دو کارگر کشاورز در استان خراسان شمالی و کرمانشاه جان خود را از دست دادند.

 

در  اولین حادثه که روز گذشته در شهرستان اسفراین خراسان شمالی رخ داد، سه کشاورز در منطقه خرمنگاه روستای رویین بر اثر سقوط تراکتور در دره کشته و زخمی شدند. در این حادثه راننده تراکتور جان خود را از دست داد و دو سرنشین دیگر به بیمارستان امام خمینی اسفراین منتقل شدند.

 

صبح امروز (دوشنبه ۱۵ مرداد) نیز کشاورز ۴۶ ساله حین انجام کار در محور پاوه استان کرمانشاه بر اثر سقوط در عمق ۶ متری استخر کشاورزی، جان باخت.

ایلنا

با افزایش ۶۲۲ هزار تومانِ هزینه‌ها در تیر ماه، سبد معاش از مرز ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشت!

هزینه‌های خانوار در تیرماه مرز ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پشت سر گذاشته است؛ این هزینه‌ها، نسبت به سبد معاش ۳ میلیون و ۷۵۹ هزار تومانیِ اسفند ماه، از دوبرابر هم بیشتر شده است. فقط در ماه خرداد، هزینه‌های زندگیِ خانوار ۶۲۲ هزار تومان زیاد شده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

چرا با اتحادعملِ فراگیر در جنبش سندیکایی زحمتکشان باید به‌مقابله با برنامه‌های رژیم ولایت فقیه برخاست؟!

با ادامه پیدا کردن اجرای برنامه‌های ضد مردمی‌ای مانند آزادسازی اقتصادی و خصوصی‌سازی، و هم‌زمان با آن، گسترش یافتن دایرهٔ تحریم‌های مداخله‌جویانهٔ امپریالیسم آمریکا، بحران اقتصادی بیش‌ازپیش زندگی و امنیت شغلی طبقه کارگر و زحمتکشان را تحت تأثیر خود قرار داده است.

ادامه »

امریکا, ایران, خبر, کارگری, مقاله