دولت ولایی بر علیه منافع ملی و در حمایت از متهم ارزی، رای به نفع مالکِ هفت‌تپه داد

هیات داوری منصوب و منسوب به دولت نئولیبرال رای خود را در هفت تپه به نفع ابر متهم ارزی صادر کرد.

 

به گزارش ایلنا، احمد نادری (نماینده مجلس) در خصوص وضعیت هفت‌تپه طی توییتی نوشت: هیات داوری منصوب و منسوب به دولت نئولیبرال رای خود را در هفت تپه به نفع ابر متهم ارزی صادر کرد.

 

امروز با ریاست دیوان محاسبات صحبت کردم. به جد دنبال ماجراست.

 

باید با طرح مجلس ترکیب هیات داوری تغییر کند.

 

استیضاح وزیر ناکارآمد اقتصاد با ۱۰۲ امضا در سامانه مجلس ثبت دوباره شد.

 

ابراهیم عباسی نماینده مستقل کارگران هفت تپه در این رابطه به ایلنا می‌گوید: تخلفات کارفرما بر همه مقامات آشکار شده است؛ همه می‌دانند که ایشان باعث سقوط هفت تپه شده است؛ صدای ما کارگران به گوش همه مسئولان رسیده است؛ بعد از دادخواهی‌های کارگران، مجلس به قضیه ورود کرد و قرار شد در کمیسیون اصل نود مجلس در این رابطه تصمیم بگیرند اما متاسفانه کارشکنی‌ها از سمت دولت ادامه دارد؛ وزارت اقتصاد و دولت، پشت اسدبیگی ایستاده‌اند و کارشکنی می‌کنند. روند اداری کار انجام شده و پرونده در اختیار هیات داوران سازمان خصوصی‌سازی است و امیدواریم به زودی رای بر خلع ید صادر شود.

 

به گفته وی، تخلفات ارزی کارفرما، به خطر افتادن معیشت کارگران که موجب پنج سال اعتراض شده، ناامنی شغلی کارگران و همچنین تخلفات زمان واگذاری موجب شده که نهادهای نظارتی رای بر خلع ید بدهند و بنابراین مجتمع باید هرچه زودتر به دولت بازگردانده شود.

اعتراض کارگران آبدار کهکیلویه و بویراحمد به‌بلاتکلیفی شغلی و عدم دریافت ۶ ماه حقوق

شماری از کارگران آبدار آبفای استان کهکیلویه و بویراحمد در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و عدم دریافت چند ماهه حقوق خود، صبح یکشنبه ۱۴ دی ماه مقابل ساختمان آب و فاضلاب تجمع کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

۱۰میلیون کارگر زیرزمینی با حقوق۷۰۰ تا۸۰۰ هزار تومانی در کشور داریم

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: ۱۰ میلیون کارگر زیرزمینی در کشور داریم که حداقل حقوق را هم دریافت نمی‌کنند. کارگران از پول نفت هیچ سهمی ندارند.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو