ده‌ها هزار آمریکایی علیه کمبود بودجه آموزشی تظاهرات کردند

دهها هزار نفر از معلمان و فعالان حوزه آموزشی آمریکا برای افزایش حقوق ها و بودجه مدارس دولتی در دو ایالت کنتاکی و اوکلاهما تظاهرات کردند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، همزمان با این تظاهرات مدارس هر دو ایالت در روز دوشنبه تعطیل بود. برخی از این مدارس به دلیل تعطیلات بهاره و برخی دلیل به دلیل نداشتن بودجه کافی تعطیل بود.

 

ارزیابی ها حاکی است که حدود سی هزار نفر در اوکلاهما و هزاران نفر دیگر در «فرانکفورت» مرکز ایالت کنتاکی به خیابان ها آمدند.

 

معلمان کنتاکی علیه طرح کاهش مستمری ها تظاهرات کردند و همچنین خواستار افزایش بودجه مدارس دولتی شدند.

 

در ایالت اوکلاهما نیز هر چند اخیرا دستمزد معلمان حدود 6 هزار و یکصد دلار در سال افزایش یافت، اما این میزان نتوانست معلمان را راضی کند.

 

برخی از معلمان گفتند که حقوق آنها کفاف زندگی شان را نمی دهد و مجبور هستند که شغل دوم پیدا کرده و به کار در رستوران ها یا چمن زنی مشغول شوند.

 

اوکلاهما یکی از دوازده ایالتی است که بعد از رکود اقتصادی سال 2008 بودجه آموزشی را کاهش داد، اما پس از بهبود شرایط اقتصادی هنوز نتوانسته است حقوق معلمان و بودجه مدارس دولتی را افزایش دهد.

 

«لیلی گارسیا» رئیس اتحادیه ملی آموزش (NEA) که معلمان مدارس دولتی و کارکنان کالج ها و دانشگاه ها را نمایندگی می کند، اظهار داشت، معلمان به قانونگذاران ایالتی اعتمادی ندارند.

 

وی افزود، معلمان و کارکنان به این نتیجه رسیده اند که تا فشار عمومی وجود نداشته باشد، قانونگذاران ایالتی بودجه مدارس را به درستی تامین نمی کنند.

 

گارسیا به شبکه سی.ان.ان گفت: حقوق معلمان سختکوش افزایش نیافته است. اگر امروز به پا نخیزیم، بسیار دیر خواهد شد.

 

در ماه مارس نیز هزاران نفر از معلمان مدارس دولتی در ایالت ویرجینیا غربی تظاهرات کردند. به دنبال این تظاهرات، حقوق معلمان برای اولین بار در چهار سال اخیر افزایش یافت.
ایرنا

سفیر سابق روسیه: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند همیشه حق با آنهاست/ دیگر دوره سلطه آمریکا بر جهان گذشته

سفیر سابق روسیه در آمریکا معتقد است، دیدار احتمالی روسای جمهوری دو کشور، با توجه به تمایلات ضدروسی کنونی در داخل ایالات متحده، بعید است تاثیر جدی بر بحران کنونی در روابط مسکو و واشنگتن داشته باشد.

ادامه »

آمریکای شمالی, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ترامپ از قریب‌الوقوع بودن خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد؛ کاخ سفید رد کرد

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره آینده نیروهای کشورش در سوریه، برای جهان غافل‌گیر کننده بود و حتی دولتش بلافاصله وارد عمل شد و مفهوم سخنان وی را تفسیر کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه