جمع‌آوری اطلاعات بیش از ۵۳۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ توسط آژانس جاسوسی آمریکا

این آژانس جاسوسی آمریکا اطلاعات تماس ۵۳۴ میلیون تن را در سال ۲۰۱۷ جمع‌آوری کرده است که سه برابر بیشتر از ۱۵۱ میلیونی است که سال ۲۰۱۶ گردآوری شد. این آمار جدید اولین بار در خبرگزاری رویترز گزارش شد.

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

واشنگتن پست: تندروهای آمریکا و ایران در انتظار جشن پایان برجام

در حالی که عقربه های ساعت تصمیم گیری ترامپ درباره حضور آمریکا در برجام به ساعات پایانی نزدیک می‌شود، در صورت خروج آمریکا از برجام آینده ایران، منطقه و جهان تا حدود زیادی در ابهام و حتی هراسناک تصویر می‌شود.   روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, گزارش

پزشک سابق ترامپ: ترامپ گواهینامه پزشکی خودش را به‌من دیکته کرد

هارولد بورنستین پزشک سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که گواهی پزشکی تائیدیه سلامت وی توسط خود او نوشته شده بود   شامگاه گذشته دکتر بورنستین در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد: او [ترامپ] تمامی متن نامه را دیکته کرد. من آن نامه را ننوشتم بلکه همینطور که با هم حرف می‌زدیم

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

با هشدار بازرس ویژه تحقیق؛ احتمال احضار ترامپ به دادگاه قوت گرفت

به گزارش اسپوتنیک، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی هشدار داد در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از گفتگو با بازجویان فدرال درباره سئوالات مطرح خودداری کند، مجبور به صدور احضاریه دادگاه برای وی خواهد بود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت بیش از ۶ میلیارد دلار غرامت محکوم کرد

تارنمای خبری الجزیره روز سه شنبه گزارش داد؛ دادگاهی در آمریکا، ایران را به اتهام حمایت از عاملان حملات 11 سپتامبر 2001 به پرداخت بیش از 6 میلیارد دلار غرامت به قربانیان این حادثه محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, قضایی

ده‌ها هزار آمریکایی علیه کمبود بودجه آموزشی تظاهرات کردند

دهها هزار نفر از معلمان و فعالان حوزه آموزشی آمریکا برای افزایش حقوق ها و بودجه مدارس دولتی در دو ایالت کنتاکی و اوکلاهما تظاهرات کردند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، همزمان با این تظاهرات مدارس هر دو ایالت در روز دوشنبه تعطیل بود. برخی از این مدارس به دلیل تعطیلات بهاره و برخی دلیل به دلیل نداشتن بودجه کافی تعطیل بود.

 

ارزیابی ها حاکی است که حدود سی هزار نفر در اوکلاهما و هزاران نفر دیگر در «فرانکفورت» مرکز ایالت کنتاکی به خیابان ها آمدند.

 

معلمان کنتاکی علیه طرح کاهش مستمری ها تظاهرات کردند و همچنین خواستار افزایش بودجه مدارس دولتی شدند.

 

در ایالت اوکلاهما نیز هر چند اخیرا دستمزد معلمان حدود 6 هزار و یکصد دلار در سال افزایش یافت، اما این میزان نتوانست معلمان را راضی کند.

 

برخی از معلمان گفتند که حقوق آنها کفاف زندگی شان را نمی دهد و مجبور هستند که شغل دوم پیدا کرده و به کار در رستوران ها یا چمن زنی مشغول شوند.

 

اوکلاهما یکی از دوازده ایالتی است که بعد از رکود اقتصادی سال 2008 بودجه آموزشی را کاهش داد، اما پس از بهبود شرایط اقتصادی هنوز نتوانسته است حقوق معلمان و بودجه مدارس دولتی را افزایش دهد.

 

«لیلی گارسیا» رئیس اتحادیه ملی آموزش (NEA) که معلمان مدارس دولتی و کارکنان کالج ها و دانشگاه ها را نمایندگی می کند، اظهار داشت، معلمان به قانونگذاران ایالتی اعتمادی ندارند.

 

وی افزود، معلمان و کارکنان به این نتیجه رسیده اند که تا فشار عمومی وجود نداشته باشد، قانونگذاران ایالتی بودجه مدارس را به درستی تامین نمی کنند.

 

گارسیا به شبکه سی.ان.ان گفت: حقوق معلمان سختکوش افزایش نیافته است. اگر امروز به پا نخیزیم، بسیار دیر خواهد شد.

 

در ماه مارس نیز هزاران نفر از معلمان مدارس دولتی در ایالت ویرجینیا غربی تظاهرات کردند. به دنبال این تظاهرات، حقوق معلمان برای اولین بار در چهار سال اخیر افزایش یافت.
ایرنا

سفیر سابق روسیه: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند همیشه حق با آنهاست/ دیگر دوره سلطه آمریکا بر جهان گذشته

سفیر سابق روسیه در آمریکا معتقد است، دیدار احتمالی روسای جمهوری دو کشور، با توجه به تمایلات ضدروسی کنونی در داخل ایالات متحده، بعید است تاثیر جدی بر بحران کنونی در روابط مسکو و واشنگتن داشته باشد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه

ترامپ از قریب‌الوقوع بودن خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد؛ کاخ سفید رد کرد

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره آینده نیروهای کشورش در سوریه، برای جهان غافل‌گیر کننده بود و حتی دولتش بلافاصله وارد عمل شد و مفهوم سخنان وی را تفسیر کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه