روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

انتشار نخستین ویدئو از حمله موشکی اسرائیل به دمشق + فیلم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری الجزیره، امروز 8 می صدای انفجارهای مهیب در منطقه «الکسوه» در جنوب دمشق شنیده شده است. جنگنده‌های اسرائیل به مواضعی در حومه دمشق حمله کردند. نخستين ويدئو از انفجار هاي ديشب منتشر شده است.   هدف حملات امشب اسرائیل، یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در الکسوة بوده

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

دمشق خاتمه حضور نظامی آمریکا و کشتار ملت سوریه را خواستار شد

وزارت خارجه سوریه پایان حضور نیروهای آمریکایی و نیروهای خارجی‌ که به صورت غیر قانونی در این کشور حضور دارند و نیز خاتمه بخشیدن به اقدامات تجاوزگرانه و کشتار ملت سوریه را خواستار شد.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه “سانا”، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که ادامه اقدامات تجاوزگرانه ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سرکردگی واشنگتن در حق ملت سوریه نشان دهنده این است که تنها هدف این ائتلاف ضربه زدن به حاکمیت، وحدت و یکپارچگی وتمامیت ارضی سوریه و نیز طولانی کردن بحران در این کشور است.

 

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد: از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهیم اقدامات فوری‌ جهت توقف جنایات جنگی و جنایات ضد بشری‌ که ائتلاف ضد داعش در سوریه مرتکب می‌شود، اتخاذ کند.

 

وزارت خارجه سوریه طی ارسال پیام‌های جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اعلام کرد: ائتلاف بین‌المللی ضد داعش مرتکب کشتار جدیدی در حق مردم بی‌گناه سوریه شده، به طوری که جنگنده‌های این ائتلاف روز سه‌شنبه یکم ماه مه جاری محله‌های مسکونی در روستای “الفاضل” در استان “الحسکه” را مورد هدف قرار داد و در پی آن ۲۵ غیرنظامی از جمله دو مرد سالخورده، زنان و کودکان کشته و بیش از صد غیر نظامی زخمی شدند و همچنین منازل غیرنظامیان، دارایی‌هایشان و نیز زیر ساخت‌های این روستادر جریان این حمله تخریب شدند.

 

وزارت خارجه سوریه در پیام‌هایش اعلام کرد: دولت سوریه از شورای امنیت می‌خواهد که مسئولیت‌های خود را در راستای برقراری صلح و امنیت بین المللی بر عهده بگیرد و برای توقف جنایات جنگی و ضد بشری که این ائتلاف در حق ملت سوریه انجام می‌دهند، فورا اقداماتی را اتخاذ کند و به حضور تجاوزگرانه و غیر قانونی نیروهای آمریکایی و نیروهای خارجی دیگر که به طور غیر قانونی در این کشور حضور دارند، پایان بخشد و مانع اجرای طرح‌های آمریکا که هدفش تقسیم و تجزیه سوریه و غارت ثروت‌های آن است، شود.

ایسنا

لاوروف: تنش در روابط بین‌الملل نتیجه یکجانبه‌گرایی آمریکاست

وزیر خارجه روسیه تنش‌ها در روابط بین المللی را نتیجه برخی اقدامات یک جانبه آمریکا و متحدانش دانست و گفت: کاملا آشکار است که اوضاع جهان سخت‌تر شده است. ما بارها گفته‌ایم که این مسئله اول از همه به دلیل تداوم اقدامات یک جانبه آمریکا و برخی از کشورهای غربی وفادار به واشنگتن است.

ادامه »

اکراین, امریکا, انگلستان, خبر, روسیه, سوریه

تاسیس پایگاه نظامی جدید آمریکا و فرانسه در شمال منبج سوریه

به نقل از رووداو، شرفان درویش سخنگوی شورای نظامی منبج وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که آمریکا و فرانسه پایگاه نظامی جدید در منبج تاسیس کرده اند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه