دمشق: اروپا برای یکبارهم که شده مواضعی صادقانه اتخاذ کند

وزارت خارجه سوریه از کشورهای اروپایی خواست که ضمن دست برداشتن از برنامه‌های استعماری خود مواضعی صادقانه و انسان دوستانه اتخاذ کنند.

 

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه امروز پنجشنبه گفت که اظهارات مسئولان برخی از کشورهای غربی درباره اوضاع انسانی در ادلب در پی عملیات نظامی ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی و نادیده گرفتن جنایاتی که این گروه‌ها و نیروهای اردوغان مرتکب می‌شوند، بیانگر میزان دروغ و نفاق این کشورها است و نشان می‌دهد که آنها به برخورد سیاسی با موضوعات انسانی در سوریه ادامه می‌دهند.

 

وی افزود: جمهوری عربی سوریه به این کشورها یادآوری می‌کند که مبارزه با تروریسم در خاک سوریه حقی است که قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی بر آن صحه گذاشته‌ است و روشن است که ارتش عربی سوریه با گروه‌های تروریستی به سرکردگی النصره در حال جنگ است و تروریست‌ها اهالی استان ادلب را به سپری انسانی برای خود تبدیل کرده و وحشیانه ترین جنایات را علیه کسانی که تلاش می‌کنند از این منطقه خارج شوند مرتکب می‌شوند و جلوگیری تروریست‌ها و نظام اردوغان از خروج اهالی ادلب از طریق سه گذرگاه انسانی افتتاح شده توسط دولت سوریه دال بر این مدعاست.

 

این منبع در ادامه گفت: دولت سوریه بار دیگر تاکید می‌کند که از هیچ تلاشی برای ارائه کمک‌های لازم به شهروندان سوری دریغ نخواهد کرد.

 

وی افزود: سوریه از جامعه جهانی و به ویژه مسئولان اروپایی می‌خواهد که حتی برای یکبار هم که شده است مواضعی انسان دوستانه و صادقانه در قبال سوریه اتخاذ کرده و از برنامه های استعماری خود علیه مردم سوریه دست بردارند و اقدامات خصمانه نظام اردوغان را محکوم کرده و او را ملزم به پایبندی به قوانین بین‌المللی کنند.

پوتین و اردوغان بر سر آتش‌بس در ادلب سوریه توافق کردند

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز پنجشنبه در پایان گفتگوهای شش ساعته خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که از نیمه شب امروز پنجشنبه پنجم مارس ۲۰۲۰ آتش بس در استان ادلب سوریه برقرار خواهد شد.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

مقابله با همه‌گیری کورونا نیاز به شفافیت و تلاش جمعی دارد

بار دیگر میهن ما و مردم ایران با مصیبت دیگری روبرو شدند. این بار ویروسی خطرناک به نام کووید-۱۹ (که اشاره به کورونا، ویروس، بیماری، و ۲۰۱۹ دارد) به جان مردم افتاده است.

ادامه »

امریکا, ایتالیا, ایران, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, کانادا, کره جنوبی, نیوزلند

درگیری فیزیکی در پارلمان ترکیه در پی اعتراض به سیاست‌های اردوغان در سوریه

پارلمان ترکیه در پی اعتراض یکی از قانونگذاران به سیاست‌های رجب طیب اردوغان در سوریه، شاهد درگیری فیزیکی و کتک‌کاری نمایندگان حزب حاکم و اپوزیسیون بود.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سوریه, ویدیو