دقایقی قبل؛ ترامپ اروپا را تهدید به وضع تعرفه ۲۰درصدی خودرو کرد

به گزارش رویترز، رییس‌جمهور آمریکا در توییتی گفت که دولت او خودروهای اروپایی را ۲۰ درصد در آمریکا گران‌تر خواهد کرد، مگر این‌که اروپا، تعرفه‌ها و موانع تجاری خود را در مقابل آمریکا پایین بیاورد.

 

ترامپ در این توییت نوشته است: بر اساس تعرفه‌ها و موانع تجاری‌ای که از مدت‌ها قبل، توسط اروپا، برای آمریکا و شرکت‌ها و کارکنان بزرگ آن وضع شده است، اگر این تعرفه‌ها و موانع به زودی برداشته نشوند و کاهش پیدا نکنند، ما برای تمام خودروهای آنها که به آمریکا وارد می‌شوند تعرفه‌ای ۲۰ درصدی وضع می‌کنیم. آنها را این‌جا (در آمریکا) بسازید!

تهدیدات ترامپ درحالی صورت می‌گیرند که اروپا تعرفه‌های جدیدی را بر کالاهای آمریکایی وضع کرده است تا پاسخ تعرفه‌های آمریکا بر واردات آلومینیوم و فولاد از اروپا را بدهد.

 

ویسکی بوروبورن، شلوارهای جین لویز و موتورسیکلت‌های هارلی دیویدسونکه از آمریکا وارد می‌شدند، همگی در لیست کالاهای آمریکایی قرار دارند که حالا در اروپا گران‌تر شده‌اند.

 

این توییت ترامپ بلافاصله اثر خود را بر قیمت سهام شرکتهای خودروساز بزرگ اروپا نشان داد.

 

به طوری که سهام خودروسازان اروپایی به شدت در حال افت هستند؛ ارزش سهام فیات ۲.۶ درصد در این ۱۰ دقیقه سقوط کرد، بی‌ام‌ دابلیو ۲.۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و دایملر که این هفته نسبت به کاهش سود خود تحت تاثیر تعرفه‌ها هشدار داده بود، ۱.۱ درصد دیگر افت کرد.

 

در تصویر زیر میزان افت سهام خودروسازان طی ده دقیقه گذشته نمایش داده شده است.

مهر

ژاپن خرید نفت ایران را مشروط به معافیت از تحریم‌های آمریکا کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، ‘تاکاشی تسوکیوگا’ روزجمعه گفت در صورتی که دولت ژاپن مشمول معافیت تحریم‌های آمریکا درباره ادامه واردات نفت از ایران نشود، پالایشگاه های نفت ژاپن ممکن است از اکتبر بارگیری نفت خام ایران را متوقف کنند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, ژاپن

اقدام متقابل اتحادیه اروپا؛ اعمال تعرفه‌ به‌ارزش سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بر واردات کالا از آمریکا

کمیسیون اروپا قانونی را به‌طور رسمی برای اعمال تعرفه‌هایی به ارزش دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو (سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار) بر واردات کالا از آمریکا تصویب کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

سلیمی در تذکر شفاهی: افشای رانت ۱۱۰ هزار میلیاردی در بازار ارز

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در جلسه علنی امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد، طی تذکری شفاهی با تاکید بر ضرورت رعایت شفافیت، اظهار کرد: ما همواره بر شفافیت تاکید کرده‌ایم و در زمان بررسی قراردادهایی چون توتال و پژو هم خواستار شفافیت بودیم اما کسی به این موضوع توجه نکرد و

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

وزیر اقتصاد فرانسه: اکثر شرکت‌های فرانسوی قادر به ماندن در ایران نخواهند بود

برونو لومِر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه که اخیراً بارها تأکید کرده بود که اروپا نباید پیرو و مطیع سیاست‌های اقتصادی آمریکا باشد، به ناچار پذیرفت که با برقراری تحریم‌های آمریکا “اکثر شرکت‌های فرانسوی نمی‌توانند در ایران بمانند”.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه