دفتر آمار انگلیس؛ کسری بودجه ۲۸۶میلیارد دلاری انگلیس تنها در ۷ماه

گزارشات حاکی از این است که دولت انگلیس در ۷ ماه نخست سال جاری ۲۸۶ میلیارد دلار کسری بالا آورده است.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دفتر آمار انگلیس امروز اعلام کرد که در ۷ ماه نخست سال جاری دولت این کشور ۲۸۶ میلیارد دلار کسری بودجه داشته و استقراض کرده است.

 

در این آمار آمده است: تنها در ماه اکتبر کسری بودجه این کشور ۲۲.۳ میلیارد پوند بوده و این کشور را در مسیر کسری بودجه ۴۰۰ میلیارد پوندی معادل بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار برای سال مالی کنونی قرار داده است.

 

پیش بینی‌ها حاکی از ان است که انگلیس برای نخستین بار از دهه ۱۹۶۰ تاکنون طی سال جاری با بدهی بیش از کل تولید ناخالص داخلی‌اش مواجه خواهد شد.

 

ریشی سوناک، وزیر خزانه‌دار انگلیس قرار است هفته آینده تقسیم‌بندی بودجه این کشور برای سال آتی را اعلام کند. این گزارش بودجه که روز ۲۵ نوامبر انجام خواهد شد نشان خواهد داد که شیوع کرونا چقدر به اقتصاد انگلیس ضربه وارد کرده است؛ چرا که سوناک قرار است میزان بودجه‌ای که به هر وزارتخانه برای ارائه خدمات عمومی تخصیص می‌یابد را اعلام کند.

 

البته پیش بینی‌ها نسبت به اوضاع اقتصادی انگلیس اصلا خوب نیست؛ چراکه دفتر حسابرسی بودجه این کشور به زودی گزارش خود را ارائه می‌کند و انتظار می‌رود پیش بینی بخش خصوصی و بانک مرکزی در باره بدترین سقوط اقتصادی در ۳۱۱ سال گذشته این کشور صحه بگذارد.

 

بانک مرکزی انگلیس پیش بینی کرده که امسال اقتصاد این کشور به خاطر بحران کرونا ۱۱ درصد سقوط کند.

 

با توجه به این که کسری بودجه انگلیس بر اساس پیش بینی‌ها امسال یک پنجم کل تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید، بالاترین میزان کسری است که انگلیس در زمان صلح با آن روبرو شده است.

 

اوضاع این کشور از ماه مارس بسیار بدتر شده؛ چراکه دفتر حسابرسی بودجه قبلا تنها کسری بودجه ۵۵ میلیارد پوندی را برای امسال پیش بینی کرده بود و حالا انتظار می‌رود این رقم به حدود ۴۰۰ میلیارد پوند برسد.

ارزش تجارت چین با کشورهای راه ابریشم به ۹۶۰ میلیارد دلار رسید

«جایو لی جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که ارزش تبادلات تجاری چین با کشورهای حوزه راه ابریشم جدید به بیش از ۹۶۰ میلیارد دلار رسیده است.

ادامه »

اروپا, استرالیا, اقتصادی, امریکا, پاکستان, جهان, ژاپن, شرق آسیا, لهستان

چین الگوی بی‌مانند توسعه جهان

پیشرفت‌های علمی و فنی، مهار ویروس کرونا با تدابیر سرسختانه، تبدیل شدن به دومین اقتصاد بزرگ دنیا و حضور فعال در سازمان‌های بین‌المللی و اجرای بزرگترین طرح قرن ۲۱ موسوم به راه ابریشم نوین و صدها مورد دیگر چین را به الگویی بی‌همانند از توسعه تبدیل کرده که جهان در چنین مقیاسی هرگز تجربه نکرد.

ادامه »

اسیا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی

طرفداران بایدن ۷۰درصد از اقتصاد آمریکا را تامین می‌کنند

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که طرفداران حزب دموکرات ایالات متحده، ۷۰درصد از اقتصاد این کشور را ایجاد می‌کنند؛ در حالی که این آمار برای طرفداران حزب جمهوری‌خواه کمتر از ۳۰درصد است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

نگاهی به بزرگترین توافق تجاری جهان

چین و ۱۴ کشور آسیا و اقیانوسیه بزرگترین توافق تجاری جهان را امضا کرده‌اند، توافقی که یک‌سوم تولید ناخالص ملی کل جهان را شامل می‌شود.

ادامه »

استرالیا, اقتصادی, اندونزی, جهان, چین, خبر, ژاپن, سنگاپور, کامبوج, کره جنوبی, مالزی, میانمار, نیوزلند, ویتنام