توصیه لوکزامبورگ به اتحادیه اروپا: فلسطین را به رسمیت بشناسید!

وزیر خارجه لوکزامبورگ به اتحادیه اروپا توصیه کرده است که دولت فلسطین را به رسمیت بشناسد. موضع اتحادیه اروپا یکدست نیست، اما فرانسه می‌تواند نقش پیشگام را ایفا کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, جهان, چک, خبر, رومانی, فرانسه, فلسطین, لهستان, لوکزامبورک

سازمان آزادیبخش فلسطین خواستار تعلیق به‌رسمیت شناختن اسرائیل شد

شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین خواستار تعلیق به رسمیت شناختن کشور اسرائیل شد. این موضع‌گیری واکنشی به تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

مشاور محمود عباس فاش کرد؛ طرح آمریکا برای برکناری رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «نبیل شعث» مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی از برخی اخبار مبنی بر طرح آمریکا جهت برکناری محمود عباس پرده برداشت.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

شبکه الجزیره: وزیران خارجه اتحادیه عرب خواستار شناسایی کشور فلسطین شدند

شبکه تلویزیونی الجزیره روز یکشنبه گزارش داد که وزیران امور خارجه اتحادیه عرب در نشست امان پایتخت اردن، خواستار به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین و بیت‌المقدس شرقی به عنوان پایتخت آن شده اند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

دعوت چین از هیأت‌های فلسطینی و اسراییلی برای سفر به پکن

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت امور خارجه چین با هدف احیای روند سازش در اراضی اشغالی از هیأت های فلسطینی و اسراییلی برای سفر به این کشور دعوت کرده است.

 

بر اساس این گزارش، این اقدام چین در راستای تقویت جایگاه این کشور در منطقه و منازعه فلسطینی ـ اسراییلی صورت گرفته است.

 

این در حالی است که چین از تشکیل کشور فلسطین در مرزهای سال ۱۹۶۷ اعلام حمایت کرده است.

 

وزیر امور خارجه چین و معاونش قرار است با هیئت های فلسطینی و اسراییلی دیدار کنند و پس از آن کنفرانسی خبری به منظور تشریح مواضع و رویکردهای چین در مورد منازعه فلسطینی اسراییلی برگزار خواهد شد.

 

نبیل شعث مسئول مناسبات خارجی جنبش فتح ریاست هیئت فلسطینی را بر عهده دارد و احمد مجدلانی وزیر سابق و چندین مسئول دیگر او را همراهی می کنند.

 

حیلیک بار، عضو کنست اسراییلی از حزب کار هم ریاست هیئت اسراییلی را بر عهده دارد.
مهر

آمریکا قطعنامه‌ی پیشنهادی مصر درباره بیت‌المقدس را وتو کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به دنبال اقدام نماینده آمریکا در وتوی قطعنامه پیشنهادی مصر درباره بیت‌المقدس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل از واشنگتن تشکر کرد.   نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد امروز و در جریان نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل درباره موضوع فلسطین و شهر بیت المقدس در اظهاراتی تهدید کرده

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین, مصر

نمایندگان مجلس کوبا: آمریکا باید به‌اراده جامعه بین‌المللی در موضوع فلسطین احترام بگذارد

کمیسیون روابط بین‌الملل مجلس ملی کوبا به شدت تصمیم یکجانبـه ایالات متحـده آمریکا درخصوص انتخاب بیت المقدس به عنـوان پایتخت اسرائیل و آمادگی برای انتقال سفارت خود به این شهـر را محکوم کرد.   این کمیسیون در بیانیه ای اعلام کرد: این اقـدام غیرمسئولانه ایالات متحـده آمریکا با نقض قطعنامـه های سازمان ملل متحـد در

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فلسطین, کوبا

شهادت ۸ فلسطینی و زخمی‌شدن صدها تن دیگر طی ۱۰ روز گذشته در غزه

از آغاز موج اخیر درگیری‌ها میان شهروندان فلسطینی و نظامیان اسراییل در مرحله پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره قدس ۸ فلسطینی در نوار غزه شهید و ۵۴۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.   به نقل از پایگاه خبری العهد، “اشرف قدرت” سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه با محکومیت حملات اسراییل

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

نشست حزب‌های کمونیست و کارگری کشورهای حوزۀ‌های مدیترانه، خلیج فارس و منطقه خاورمیانه

نشست حزب‌های کمونیست و کارگری کشورهای حوزه‌های مدیترانه و خلیج‌فارس و منطقهٔ خاورمیانه روز یکشنبه ۵ آذرماه،‌با حضور چهارده حزب کارگری و کمونیستی در آتن، پایتخت یونان برگزار شد. مهمترین رویدادهای منطقه،‌ و خصوصاْ همبستگی با خلق فلسطین،‌موضوع های اساسی تبادل نظر و بحث های نشست را در بر می گرفت. نمایندۀ کمیتۀ مرکزی حزب

ادامه »

جهان, دیدگاه, سخنرانی, فلسطین, کارگری, گزارش, یونان