دستگیری ۴ اسیر فلسطینی فراری از زندان اسرائیل + فیلم

رسانه‌های اسرائیلی از بازداشت ۴ اسیر فلسطینی ازجمله ۶ زندانی که چند روز پیش از زندان جلبوع فرار کرده بودند، خبر دادند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رادیو ارتش اسرائیل از بازداشت ۲ زندانی فلسطینی که چند روز پیش از زندان جلبوع (گیلبوآ) فرار کرده بودند، خبر داد.

 

مقامات رژیم اشغالگر فلسطین اعلام کرده‌اند این ۲ زندانی که پس از فرار از زندان جلبوع دستگیر شده‌اند، محمود العارضه و یعقوب القادری هستند.

 

منابع اسرائیلی اولین تصاویر ۲ اسیر فلسطینی فراری از زندان جلبوع را که مقامات اشغالگر اعلام کردند که نیروهای اسرائیلی آن‌ها را دستگیر کرده‌اند، منتشر کرده‌اند.

 

ساعاتی بعد نیز شبکه اسرائیلی «کان» اعلام کرد «زکریا الزبیدی» و «محمد العارضه» ساعاتی پس از دستگیری محمود العارضه و یعقوب القادری بازداشت شدند.

 

گفته می‌شود این دو فلسطینی در نزدیکی «کوه طور» شناسایی و بازداشت شدند.

 

خبرنگار الجزیره اعلام کرده است که دستگیری این دو زندانی در نزدیکی جبل القفزه، در جنوب ناصره انجام شد، جایی که صهیونیست‌ها کارهای تحقیقاتی گسترده‌ای در آن انجام داده‌اند.

 

الجزیره در این باره نوشت این دو زندانی که مقامات اشغالگر دستگیری آن‌ها را اعلام کردند، ازجمله ۶ زندانی هستند که چند روز پیش از زندان جلبوع فرار کردند.

 

روز دوشنبه گذشته، ۶ اسیر فلسطینی در زندان جلبوع در سرزمین‌های اشغالی که عمدتاً وابسته به جنبش جهاد اسلامی بودند، از طریق تونلی که از داخل زندان به خارج آن حفر کرده بودند، موفق به فرار شدند.

 

فرار این اسرا از زندان علی‌رغم تدابیر شدید امنیتی در زندان جلبوع مسئولان اسرائیلی را سردرگم و بر آن داشته تا اقدامات کور و سرکوبگرانه خود علیه اسرای فلسطینی را تشدید کند.

 

در پی این رسوایی امنیتی برای اسرائیل این رژیم به افزایش فشارها بر سایر اسیران فلسطینی در زندان های این رژیم روی آورده است.

 

یکی از مسئولان هیئت اسرای فلسطینی نسبت به وقوع انقلاب در زندان های اسرائیل به دلیل اقدامات سرکوبگرانه هشدار داد.

فرار شش اسیر فلسطینی از زندان فوق امنیتی اسرائیل + فیلم فرار زندانیان

شش اسیر فلسطینی موفق شده‌اند از طریق حفر تونل از زندان «جلبوع» در شمال فلسطین اشغالی فرار کنند؛ زندانی که تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد.

ادامه

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین, ویدیو