روسیه بهانه‌ای برای مشکلات نئولیبرال‌های غربی

سناتور بلندپایه روس گفت تعجبی نکرده که بالاخره مسئله دخالت مسکو در اعتراضات خیابانی فرانسه هم مطرح شده، در حالی‌که از لحاظ فنی غیرممکن است روسیه بتواند در امور داخلی همه کشورها، از آمریکا و کانادا گرفته تا اوگاندا، دخالت کند.

ادامه »

امریکا, ایتالیا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فرانسه, کانادا

پوتین اعمال فشار برای تغییر وضعیت در ونزوئلا را محکوم کرد

رئیس جمهوری روسیه در دیدار با همتای ونزوئلایی خود اعلام کرد که مسکو هر گونه اقدام تروریستی در کاراکاس و جریانی که به این عمل ختم شود یا هر گونه تلاش از طریق اعمال زور و ابزار فشار در جهت تغییر وضعیت در این کشور را قویا محکوم می کند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, ونزوئلا

دستگیری یک مظنون در رابطه با قتل خبرنگار بلغارستانی

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، پلیس یک مظنون را در رابطه با قتل وحشیانه «ویکتوریا مارینووا» روزنامه‌نگار بلغارستانی، دستگیر کرد.

 

پیکر این خبرنگار ۳۰ ساله روز شنبه روز شنبه در پارکی در کنار رود دانوب در شمال شهر روسیه پیدا شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که فرد مظنون رومانیایی است.

 

از سوی دیگر، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که دادستان‌های بلغارستان پرونده‌ای را در رابطه با اتهام سوءاستفاده از بودجه اتحادیه اروپا باز کرده‌اند.

 

وزیر کشور بلغارستان شامگاه گذشته از گشایش این پرونده خبر داد.

 

مارینووا در برنامه‌ای تلویزیونی به کلاه‌برداری در دستگاه‌های مالی اتحادیه اروپا پرداخته بود. در این رسوایی پای بسیاری از سیاستمداران و تجار به میان کشیده شده بود.
ایلنا

مقابله روسیه با برنامه‌های نظامی- بیولوژیکی آمریکا در نزدیکی مرز خود

رئیس کمیته دفاعی دومای روسیه تاکید کرد این کشور تدابیر دیپلماتیک و نظامی لازم برای مقابله با برنامه‌های نظامی-بیولوژیکی آمریکا در خاک کشورهای همجوار، از جمله در گرجستان، در نظر گرفته است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گرجستان

روسیه: ۷۳ تن تاکنون در آزمایشگاه‌ تسلیحات بیولوژیک آمریکا در گرجستان جان باخته‌اند

وزارت دفاع روسیه، آمریکا را متهم به انبار کردن سلاح‌های بیولوژیک با استفاده از یک شبکه از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی درباره پاتوژنها در جمهوری‌های متعلق به شوروی سابق کرده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گرجستان

مسکو: محاصره دریایی روسیه اعلام جنگ است

رئیس کمیسیون سیاستگذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) اعلام کرد: محاصره دریایی روسیه که به تازگی توسط یکی از مقام های آمریکا اعلام شده، حاوی پیام اعلام جنگ به ماست.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق اروپا, هندوستان