دستگیری گسترده اعضای مدارس دینی وابسته به جریان‌های افراطی در پاکستان

دولت پاکستان در اقدامی بی‌سابقه هزاران نفر از اعضای مدارس افراطی و سازمان‌های وابسته به آن را بازداشت کرد.

 

مراکز درمانی وابسته به مدارس افراطی نیز توسط دولت پاکستان تعطیل و اعضای آن دستگیر شدند.

 

اقدامات دولت پاکستان علیه مدارس افراطی، اماکن و سازمان‌های وابسته به آن بر اساس طرح ملی مبارزه با تروریسم انجام می‌شود.

 

شاه‌محمود‌قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در این زمینه گفت: برای اقدام علیه مدارس افراطی از سال 2014 تصمیم‌گیری شده بود که در حال حاضر این موضوع کلید خورد.

 

در شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب بیش از ۶۰ عضو این مدارس دستگیر و ۱۶ مدرسه وابسته به لشکر طیبه و جماعت الدعوه تعطیل شدند.

 

در شهر کراچی نیز سازمان اوقاف پاکستان کنترل مدارس دینی از جمله جامعه الایمان، ریاض الجنه، جامعه الدرسات، الاسلامیه، معاذ بن جبل، مسجد جامع حنین را به دست گرفت.

 

دولت ایالتی سند از تعطیل شدن ۱۰ مدرسه در این ایالت خبر داد.

 

این در حالی است که دولت از والدین درخواست کرد که فرزندان خود را برای تحصیل روانه هر مدرسه‌ای نکنند و در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

 

دولت پاکستان در ادامه برخورد با گروه های تروریستی و غیرقانونی، فهرست این گروه‌ها را که ممنوع الفعالیت هستند منتشر کرد که نام گروهک تروریستی و ضد ایرانی «جیش الظلم» نیز در آن دیده می‌شود.

 

و در ادامه وزارت کشور پاکستان در اجلاس ویژه و در راستای اقدام علیه گروه‌های تروریستی ممنوع الفعالیت، بازداشت برادر و فرزند «مسعود اظهر» رهبر گروه تروریستی «جیش محمد» را تصویب کرد.

فارس

در راستای سرکوب شبه‌نظامیان؛ پاکستان کنترل ۱۸۲ مدرسه مذهبی را به دست گرفت

بنا به گزارش وزارت کشور پاکستان این کشور در افزایش سرکوب‌های خود بر روی سازمان‌های شبه نظامی ممنوع شده کنترل ۱۸۲ مدرسه مذهبی را به دست گرفته و بیش از ۱۰۰ نفر را بازداشت کرده است.

ادامه »

پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان

اعتراف مشرف به «استفاده» پاکستان از «جیش محمد» برای انجام حملات در هند

نخست‌وزیر پیشین پاکستان در مصاحبه‌ای اذعان کرد که نهادهای اطلاعاتی کشورش در دوره نخست‌وزیری او از گروه تروریستی جیش محمد برای انجام حملات در هند استفاده می‌کرده است.

ادامه »

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان

«برنی سندرز»: نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج شوند / ایندیپندنت: نیروهای انگلیس جایگرین نظامیان آمریکایی در افغانستان می‌شوند

«برنی سندرز» سناتور ارشد آمریکایی تاکید کرد که مردم کشورش از جنگ‌های بی‌پایان خسته شده‌اند و نظامیان آمریکایی نیز باید افغانستان را ترک کنند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, انگلستان, جنوب آسیا, جهان, خبر