سر کاررفتن این همه کارگر، مساله‌ای نیست اما برگزاری جلسه تعیین دستمزد کارگران در زمان کرونا، مساله است

اسدی تاکید می‌کند: ما کارگران همچنان هر روز از صبح تا غروب و گاهاً بدون هیچ تجهیزات ایمنی و بهداشتی سر کار می‌رویم؛ چگونه است که سر کار رفتن این همه کارگر، مساله‌ای نیست اما برگزاری جلسه در زمان کرونا، مساله است و به تاخیر می‌افتد؟!

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری, مصاحبه و گفتگو

چرا باید تصمیم‌گیری در مورد دستمزد کارگران و همسان‌سازی بازنشستگان در انتظار فروکش‌ کردن بحران بماند؟!

به نظر می رسد علیرغم تعیین تکلیف بحث‌هایی مانند افزایش حقوق کارمندان دولت و اعتبار رتبه‌بندی معلمان، تصمیم‌گیری در رابطه با بودجه همسان‌سازی و تعیین افزایش حداقل دستمزد کارگران، «فعلاً» متوقف شده است. آیا این توقف ناگهانی، نگران‌کننده است؟!

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

به‌استقبال صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست ایران!

رفقای گرامی! با فرارسیدن خردادماه ۱۳۹۹ از تاریخ تأسیس حزب کمونیست ایران صد سال سپری می‌شود. اگرچه نطفه‌های جنبش کارگری و سوسیال‌دموکراسی در میهن ما در دوران انقلاب مشروطیت نضج یافت و تأثیرهایی تعیین کننده بر روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب مشروطیت داشت اما بااینهمه جنبش کارگری و کمونیستی ایران در هیئت حزبی سازمان ‌یافته

ادامه »

اتحاد شوروی, اذربایجان, اروپا, انگلستان, تاریخ, جهان, دیدگاه, روسیه, عراق, کارگری, یادنامه

دستگاه پرس در کارخانه فولاد اردستان جان یک کارگر را گرفت

بروز حادثه در خط تولید کارخانه فولاد آریا اردستان منجر به مرگ یکی از کارگران این کارخانه شد.

 

به گزارش ایلنا، یک کارگر کارخانه فولاد آریا واقع در شهرک صنعتی اردستان در استان اصفهان، صبح امروز، پنجم آبان ماه دچار حاثه شد و جان باخت.

 

از قرار معلوم؛ این کارگر در بخش تولید در حین کار، در دستگاه پرس گرفتار شده که این حادثه منجر به آسیب جدی و خونریزی داخلی او می‌شود.

 

کارگر کارخانه فولاد آریا که فردی میانسال بوده، علیرغم انتقال به بیمارستان و تلاش پزشکان جان باخت.

 

مهدی خانی عصر یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا گفت؛ متوفی اهل اصفهان و از بازنشستگان ذوب‌آهن بود که در واقع برای آموزش نیروها به کارخانه‌ای در ارستان دعوت شده بود اما هنگام کار با دستگاه غلتک در خط تولید دچار حادثه‌ای مرگبار شد.

 

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردستان اضافه کرد: پیگیری موضوع از سوی مقام قضائی، پزشکی قانونی، نیروی انتظامی و کارشناسان در حال انجام بوده و نظر قطعی و تعیین مقصر پس از تکمیل تحقیقات اعلام خواهد شد.

 

فوت حفار چاه در یک سانحه در شازند

 

سقوط جسم سخت ، بر روی کارگری که در حال حفر چاه در یکی از محله های شازند بود ، موجب شد، فرد حفار جان خود را از دست دهد.

 

فوت حفار چاه در یک سانحه در شازندبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ سرهنگ”محمود خلجی”معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکز در بیان جزئیات این خبر گفت: در تحقیقات انجام شده، مشخص شد که فردی در حین حفر چاه بوده است که کیسه حاوی خاک از دست فرزندش رها شده و به فردی که در داخل چاه در حین حفاری بوده است برخورد کرده است.

 

وی افزود : در این سانحه، فردی که در چاه حضور داشت به شدت مصدوم و به مرکز درمانی انتقال شد که بعد از ساعاتی به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

 

این مقام انتظامی گفت : در این خصوص پرونده ای تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است

پیمانی شدن کارگران به اعتراض، اخراج و تجمع کارگران شرکت حمل‌ و‌‌ نقل خلیج فارس انجامید

کارگران حمل و نقل جاده‌ای خلیج فارس در اسلامشهر از بی‌توجهی مسئولان شهرستانی به درخواست‌های خود انتقاد کرده و گفتند: تا وصول مطالبات خود به تجمعات صنفی خود ادامه خواهیم داد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری