دستکاری نتایج تحقیقات حمله دوما در سوریه توسط سازمان منع تسلیحات شیمیایی

یک رسانه مستقل از شواهدی پرده برداشت که نشان دهنده اقدامات گمراه کننده سازمان منع تسلیحات شیمیایی با هدف پنهان کردن حقیقت درباره “حمله شیمیایی ادعایی” ۲۰۱۸ در دوما در حومه دمشق است.

 

به گزارش ایسنا، وب سایت “The Grayzone” با انتشار گزارشی از اقدامات گمراه کننده سازمان منع تسلیحات شیمیایی با هدف پنهان کردن حقیقت درباره “حمله شیمیایی ادعایی” سال ۲۰۱۸ در دوما در حومه دمشق پرده برداشت.

 

در این گزارش آمده است که این سازمان نه تنها گزارش دانشمندانی را که استفاده از تسلیحات شیمیایی در حمله ادعایی دوما را تکذیب کردند، پنهان کرد، بلکه تحقیقاتی را با هدف بی‌اعتبار کردن کارشناسانی که عملکرد این سازمان و گزارش‌های ساختگی آن درباره این حادثه را زیر سوال بردند، آغاز کرد.

 

این رسانه در ادامه نوشت: دستکاری نتایج زمانی آغاز شد که کارشناسان تیم حقیقت یاب در این پرونده تاکید کردند که هیچ مدرکی دال بر حمله شیمیایی وجود ندارد و این واقعیت ادعاها و بهانه‌های دولت‌های آمریکا، انگلیس و فرانسه برای آغاز تجاوز سه جانبه خود به خاک سوریه در ۱۴ آوریل ۲۰۱۸ را تضعیف می‌کند.

 

این رسانه در ادامه گزارش داد که سازمان منع تسلیحات شیمیایی گزارش کارشناسان را منتشر نکرده و به جای آن گزارش جعلی را منتشر کرده است.

 

“The Grayzone” در تحقیق خود همچنین به سرکوب دانشمندان توسط سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای خنثی کردن تحقیقات و جعل گزارش‌هایی درباره آن اشاره کرد.

ارتش سوریه کاروان آمریکایی را از حومه الحسکه بیرون کرد

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، ارتش سوریه راه کاروان وابسته به نیروهای آمریکایی در شهر قامشلی در حومه الحسکه در شمال شرقی این کشور را سد کرد و اجازه نداد به سمت این شهر حرکت کند.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه

گاردین؛ کردهای سوریه در مقابل دریافت پول داعشی‌ها را آزاد می‌کنند

روزنامه انگلیسی گاردین فاش کرد که شبه نظامیان کُرد شمال سوریه در قبال دریافت مبالغی اعضای وابسته به گروه تروریستی داعش را از زندان‌ آزاد می‌کنند.

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, خاورمیانه, سوریه, گزارش

پایگاه نظامی چین در امارات؛ آیا ابوظبی به متحد مشکوک آمریکا تبدیل شده است؟

پس از ادعای منابع خبری آمریکایی درباره وجود یک پایگاه نظامی چینی در خاک امارات، برخی تحلیلگران از مشکوک شدن واشنگتن به امارات و احتمال اثرگذاری این مسئله بر خریدهای تسلیحاتی ابوظی از آمریکا سخن به میان آورده‌اند.

ادامه

الجزایر, امارات, امریکا, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, قطر, مقاله, ناتو