در چین طی ۵ روز بیش از ۱۰ میلیون آزمایش کرونا انجام شد

چین در طول دو ماه گذشته با قرنطینه و تدابیر سخت محدود کننده موفق به مهار ویروس به طور کلی در سطح کشور شده است و موارد ابتلا مربوط به کسانی است که از کشورهای دیگر به چین باز می‌گردند

 

به گزارش ایرنا، چین با انجام ۱۰ میلیون و ۱۶۰ هزار آزمایش کرونا از روز دوشنبه تا جمعه این هفته، موفق شد رکورد تازه ای در مهار این ویروس مرگبار و مرموز برجای بگذارد.

 

به نقل از کمیسیون بهداشت محلی، تقریبا تمامی ساکنان شهر « چینگ دایو » واقع در استان « شاندونگ » در شرق چین پس از مبتلا شدن نزدیک به ۱۲ نفر در این منطقه در روز یکشنبه این هفته، مورد آزمایش قرار گرفتند.

 

اولین موارد ابتلا در این شهر ساحلی به صورت خوشه‌ای از بیمارستان قفسه سینه که شماری از بیماران کرونایی بازگشتی به چین بستری شده بودند، گزارش شد و کار گرفتن آزمایش اسید نوکلئیک در سطح شهر فورا آغاز شد.

 

«شویه چینگ گوا» معاون شهردار چینگ دایو امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی مدعی شد که تاکنون بیش از ۱۰ میلیون و ۱۶۰ هزار نمونه آزمایش جمع آوری شده که نتایج کرونا همه آن‌ها منفی بوده است.

 

عفونت‌هایی که سبب شد تا کرونا یک بار دیگر پس از نزدیک به ۲ ماه در این شهر شایع شود، ظاهرا به دلیل ضعف در ضد عفونی کردن برخی از اتاق‌های این بیمارستان باعث ابتلای این ۱۲ نفر شده است و به دنبال آن دو نفر از مسوولان بهداشتی از جمله رییس این بیمارستان برکنار شدند.

 

کمیسیون ملی بهداشت چین در بیانیه‌ای به همه مردم اعلام کرده است که با نزدیک‌شدن فصل زمستان حتی الامکان مراقب مسایل بهداشتی بوده و همچنان تا حد امکان از ماسک استفاده کنند.

 

همچنین امروز اعلام شد که یکی از خدمه بخش بیمارستانی در استان گوانگ دونگ در جنوب چین نیز به دلیل ارتباط با بیمارانی که از خارج به چین بازگشته‌اند، به کرونا مبتلا شده و تحت درمان قرار گرفته است.

 

چین در طول دو ماه گذشته با قرنطینه و تدابیر سخت محدود کننده موفق به مهار ویروس به طور کلی در سطح کشور شده است و موارد ابتلا مربوط به کسانی است که از کشورهای دیگر به چین باز می‌گردند و عمده آن‌ها شهروندان چینی مقیم کشورهای دیگر هستند.

 

همه کسانی که به چین بازمی‌گردند باید دستکم دو تا سه بار در یک دوره ۱۴ روز قرنطینه تحت آزمایش کرونا قرار بگیرند و در این مدت حتی حق خروج از اتاق‌هایی که عمدتا در برخی از هتل‌ها برای آن‌ها اختصاص یافته است، ندارند و هزینه‌های ذی ربط را نیز شخصا منقبل می‌شوند.

ژاپن با آمریکا برای حذف چین از شبکه‌های مخابراتی همکاری نمی‌کند

روزنامه «یومیوری» ژاپن در گزارشی نوشت: این کشور قصد ندارد در زمان حاضر با آمریکا برای اجرای طرح حذف شرکت‌های چینی از شبکه‌های مخابراتی همکاری کند.

ادامه »

امریکا, تحریم, جنگ سرد, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا

ملی‌گرایی واکسن کرونا ترامپ؛‌ تراژدی که جهان را تهدید می‌کند

ظهور ملی‌گرایی در تولید واکسن کرونا عواقبی مهلک و کشنده را در وهله اول در مکان‌های فقیر جهان و بعد از آن در گوشه و کنار دنیا به دنبال خواهد داشت.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, امپریالیسم, امریکا, برابری اجتماعی, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی, شرق آسیا

دستور رئیس‌جمهوری چین به ارتش: آماده جنگ باشید

رئیس جمهوری چین که برای بازدید از یکی از استان‌های جنوبی این کشور راهی استان «گوانگ دونگ» شده بود در دیدار با تنفگداران ارتش این کشور از آنها خواست تا «تمام فکر و انرژی خود را بر آمادگی در جنگ احتمالی» متمرکز کنند.

ادامه »

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا