در پشتیبانی از اعتراضات مردم بە افزایش قیمت بنزین

در سومین روز از اعتراضات گستردە مردمی ایران بە افزایش قیمت بنزین، بین مردم و نیروهای سرکوبگر امنیتی و انتظامی درگیری بە وجود آمدە و طبق برخی از اخبار در این درگیری‌ها چند تن از مردم بیگناه کشتە شدە‌اند.

 

همچنان کە در رسانەها و بە ویژە شبکەهای اجتماعی دیدە می‌شود در روزهای ٢۴ و ٢۵ آبان ماە حداقل در ۵٢ شهر ایران از جملە تهران مشهد، سیرجان، پلدختر، اهواز، آبادان، خرمشهر، بهبهان، ماهشهر، تبریز، شیراز، اصفهان، بیرجند، بندرعباس، بوشهر، شهر قدس، دماوند، بندر ریگ، یزد،‌ بابل، رشت، گرمسار، نیشابور، چابهار، اهر، رودهن، اسلام‌شهر، تهران، گچساران،قم، زاهدان، فردیس کرج، قزوین، همدان، خرم‌آباد و… بە این اعتراضات پیوستەاند.

 

در کردستان ایران نیز بە نشانە همبستگی و اتحاد با جنبش اعتراضی و عدالتخواهی، مردم شهرهای ایلام، کرمانشاە، سنندج، مریوان، سقز، ارومیە، جوانرود و سرپل ذهاب با بستن جادەها و خیابانها و بە راە انداختن تجمعات وسیع تودەای در این حرکت اعتراضی سراسری شرکت کردەاند.

 

بنابر اخبار واصلە از شهر مریوان و جوانرود تاکنون چند نفرکشتە شده وتعداد زیادی از معترضین مجروح و در بیمارستان‌های این شهرها بستری شدەاند.

 

ارمغان چهار دهە تسلط جمهوری اسلامی بر تمام ارکان اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و علمی در ایران چیزی جز فلاکت و سیە روزی جامعە نبودە است.

 

بیش از چهل سال مردم و دارایی‌هایشان از طرف جمهوری اسلامی بە گروگان گرفتە شدەاند و در این سال‌ها این مردم بودەاند کە باج سیاست‌های خصمانە، غلط و آشوبگری و سوءمدیریت رهبران سیستم سیاسی رژیم جمهوری اسلامی را پرداختەاند.

 

اعتراض مردمی بە افزایش قیمت بنزین در این وضعیت معیشتی فلاکت‌بار مردم و تنها بە دلیل زیادەخواهی و دست بردن جمهوری اسلامی بە جیب این مردم، بە حق و رواست. ایران کشوریست غنی و ثروتمند کە فقط در نتیجە سیاستهای غلط اقتصادی، اختصاص میلیاردها دلار دارایی‌های مردم بە پروژەهای غیرضروری، اختلاس و دزدی و تاراج سامان ملی مردم، حمایت از گروه‌های تروریستی و صرف میلیاردها دولار از اموال مردم بە این گروها و دخالت و آشوبگری جمهوری اسلامی در کشورهای منطقە، بە این روز افتادە است.

 

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران باری دیگر بر همبستگی و ضرورت اتحاد بین تمام ملیت‌های ایران تاکید ورزیدە و خود را حامی و پشتیبان این حرکت اعتراضی برحق، دانستە و بە انتخاب و راهکارهای مبارزاتی مردم در شیوە مناسب ابراز اعتراضاتشان، احترام می‌گذارد.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران
٢۶ آبان ١٣٩٨
١٧نوامبر ٢٠١٩

بازهم تکرار آزموده‌ها و نمایش انتخاب بین «بد و بدتر»!

با نزدیک شدن به موعد نمایش انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در ۲ اسفندماه ۱۳۹۸، بار دیگر نظریه‌پردازان و چهره‌های سیاسی ریز و درشت وابسته به جناح‌های رژیم به میدان بحث و نظریه‌پردازی رسانه‌ای وارد می‌شوند.

ادامه »

انتخابات, ایران, سیاسی, مقاله

تاکنون حدود ۵۰ نماینده طرح استیضاح علی لاریجانی را امضاء کرده‌اند

تهیه طرح استیضاح علی لاریجانی در مجلسحجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری در نشست علنی امروز یکشنبه، مجلس، درحال اخذ امضای نمایندگان برای طرح استیضاح علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی است.

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی

فراخوان مشترک بیست‌ویکمین نشست بین‌المللی حزب‌های کمونیست وکارگری

بیست‌ویکمین نشست بین‌المللی حزب‌های کمونیست و کارگری، پس از چهار سال، یک بار دیگر در ترکیه، و این بار در ازمیر به میزبانی مشترک حزب کمونیست یونان و حزب کمونیست ترکیه برگزار شد.

ادامه »

اتحاد شوروی, اسراییل, افریقا, اکوادور, امریکا, ایدئولوژیک, ایران, بولیوی, پاکستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, عربستان سعودی, فلسطین, قبرس, کارگری, کلمبیا, کوبا, گزارش, لبنان, ناتو, نیکاراگوئه, ونزوئلا