در هر یک دقیقه یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آمریکا می‌میرد

آمار جدید نشان می‌دهد که در آمریکا در هر یک دقیقه یک نفر بر اثر ابتلا به کووید -۱۹ جان خود را از دست می‌دهد.

 

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، آخرین آمار منتشره از سوی رویترز نشان می‌دهد که در آمریکا در هر یک دقیقه یک نفر جان خود را بر اثر ابتلاء به کووید -۱۹ از دست می‌دهد.

 

افزون بر این، شمار جان باختگان ویروس جدید کرونا در آمریکا در روز چهارشنبه از مرز ۱۵۴،۰۰۰ نفر گذشت که این بالاترین نرخ مرگ و میر در سرتاسر جهان است.

 

طبق آمار رویترز، روز چهارشنبه حدود ۱۴۵۶ مورد مرگ جدید بر اثر کرونا در آمریکا ثبت شد که بالاترین نرخ مرگ و میر در این کشور از روز بیست و هفتم ماه مه بشمار می‌رود.

 

طبق آخرین داده‌های وبگاه وردُمیتر، در بازه زمانی چهارشنبه تا پنج شنبه بیش از ۷۵۰ مورد مرگ جدید مرتبط با کووید -۱۹ در آمریکا گزارش شده است. در سرتاسر این کشور نرخ مرگ و میر ظرف سه هفته گذشته رو به افزایش بوده و چهار ایالت آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس با روند افزایش موارد ابتلاء روبرو هستند.

 

حدود ۳۰ میلیون آمریکایی با معضل عدم امنیت غذایی روبرو هستند

 

آخرین داده های دایره سرشماری آمریکا نشان می‌دهد که حدود ۳۰ میلیون شهروند این کشور از عدم امنیت غذایی رنج می‌برند.

 

به گزارش اسپوتنیک، داده های جدید دایره سرشماری آمریکا که روز چهارشنبه در هفته نامه ای موسوم به «پیمایش ضربان خانوار» منتشر شد، نشان می دهد که تقریباً ۳۰ میلیون آمریکایی از مجموع ۲۴۹ میلیون فرد شرکت کننده در این پیمایش، فاقد مواد غذایی کافی در هفته منتهی به بیست و یکم ژوئیه بودند.

 

این بدان معناست که حدود ۱۲.۱ درصد از شرکت کنندگان در این پیمایش کمیابی مواد غذایی را تجربه کردند.

 

این پیمایش داده های مرتبط با از دست دادن درآمد بیکاری، از دست دادن مورد انتظار درآمد بیکاری، درمان پزشکی به تعویق افتاده، عدم امنیت در بخش مسکن و تغییرات آموزشی را اندازه می‌گیرد.

 

برای نمونه، این پیمایش نشان می دهد که ۲۶.۵ درصد از ۲۴۹ میلیون فردی که در این پیمایش شرکت کردند در هفته منتهی به بیست و یکم ژوئیه ناامنی در بخش مسکن را تجربه کردند و همچنین ۴۰.۱ درصد از این افراد در همین بازه زمانی با معضل خدمات پزشکی به تعویق افتاده روبرو شدند.

توئیت ترامپ جنجال به پا کرد

شبکه تلویزیونی سی ان ان در واکنش به درخواست جنجالی ترامپ برای تعویق انتخابات آمریکا طی گزارشی گفت که هدف توئیت ترامپ زیر سوال بردن نتیجه انتخابات قبل از برگزاری آن است. او در واقع این پیام را ارسال کرد که انتخابات مملو از تقلب خواهد بود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, مقاله

تشدید وابستگی آمریکا به بازار و کالاهای چین

گرچه سیاستمداران آمریکایی پشت سر هم درباره قطع ارتباطات اقتصادی با چین رجزخوانی می‌کنند، اما وابستگی آمریکا به بازار چین و محصولات چینی تشدید شده است

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, تشنج زدایی, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

تلاش ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات آمریکا

تا کنون پنج ایالت کلرادو، هاوایی، اروگن، یوتا و واشنگتن گفته‌اند به شیوه پستی رأی‌گیری می‌کنند. با این حال برخی دیگر از ایالت‌ها نیز در صدد برگزاری انتخابات به شیوه پستی هستند

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, خبر