در نبود تجهیزات ایمنی، کارگری به درون مخزن قیر مذاب سقوط کرد

یکی از کارگران واحد تولیدکننده قیر واقع در شهرک صنعتی شماره یک ساری بر اثر سقوط در مخزن قیر مذاب جان خود را از دست داد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری در ساری اعلام کردند که یک کارگر حین انجام کار از ارتفاع به درون مخزن قیر مذاب سقوط کرده و تا صبح روز بعد امکان بیرون کشیدن جسد وی وجود نداشته است.

 

از قرار معلوم؛ امدادگران با رسیدن به محل حادثه و ارزیابی اولیه، به علت درجه حرارت بالای مخزن و عدم دسترسی، ادامه عملیات را به روز بعد موکول کردند تا پس از کاهش دما و تخلیه قیر مذاب در مخزن امکان دسترسی به جسد وی را داشته باشند.

 

به‌ دنبال آن، امدادگران یک روز بعد مجددا جستجو را آغاز کرده و در نهایت تکه‌های قیر اندود بدن این کارگر جوان را در شرایط بسیار بد از مخزن خارج کردند.

 

رئیس اداره عملیات آتش‌نشانی ساری با تایید این خبر گفته است: صاحبان مشاغل پرخطر، کارخانجات و صنعتگران نسبت به ایمن‌سازی محل کار و فراهم کردن تجهیزات ایمنی برای کارگران کم نگذارند.

 

«فضل الله نژاد» ادامه داد: باید سکوی ایمنی برای کارگرانی که مشاغل اینچنینی دارند ایجاد کرد و فرد با وسایل حفاظت فردی و کمربند ایمنی مناسب که مانع افتادن وی شود، مجهز شود تا شاهد وقوع چنین اتفاقاتی نباشیم.

سرنوشت لایحه‌ی «دائمی‌شدن همسان‌سازی» در دست رژیمی رانت‌خوار !

اگر بخواهند تامین اجتماعی و بازنشستگانِ مستحق آن را از امتیازات همسان‌سازی محروم کنند و بدهی دولت به سازمان را نپردازند، بازنشستگان کارگری ساکت نمی‌مانند و به تمام شیوه‌های ممکن اعتراض خواهند کرد. دست‌اندازی به حقوق دهک‌های پایین جامعه و بازنشستگان کارگری، پذیرفتنی نیست.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

رژیم ولایی از طریق ساختار کارفرمایی شورای عالی کار، مانعِ ترمیم قدرت خرید کارگران است

«عیدعلی کریمی» با بیان اینکه تورم بیش از ۴۵ درصدی موجب شده که شاخص فلاکت در ۲۰ استان کشور بالای ۶۰ درصد قرار گیرد، گفت: «گران شدن اقلام سبد معیشت خانوارهای کارگری، به طرز مستقیم موجب بالا رفتن سطح شاخص فلاک شده است.»

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحریم, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پایانه‌ی نفتی خارک؛ ما نباید مجبور باشیم بعد از ۶۰ روز خانواده‌مان را ببینیم

کارگران می‌گویند: «اگر ما نیروهای بومی هستیم چرا بیمه‌ی ما را روزمزد پرداخت می‌کنند. اگر یک روز سرکار نباشیم بیمه و حقوق ما را را رد نمی‌کنند. همه‌ی این فشارها برای این است که نتوانیم از همان ۲ونیم روز در ماه هم استفاده کنیم.»

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش