لغو صدها پرواز در فرودگاه‌های آلمان همزمان با افزایش اعتصاب‌ها

همزمان با اعتصاب کارمندان امنیتی فرودگاه‌های آلمان به خاطر اختلافات شدید بر سر دستمزدشان، صدها پرواز در هشت فرودگاه آلمان از جمله فرودگاه فرانکفورت که شلوغ‌ترین فرودگاه این کشور محسوب می‌شود، امروز سه‌شنبه لغو شد.

ادامه »

المان, جهان, خبر, غرب اروپا, کارگری

مخالفت رهبر حزب کارگر انگلیس با رفراندوم مجدد بریگزیت

در حالی که مجلس عوام بریتانیا فردا سه‌شنبه رای‌گیری را بر سر توافق بریگزیت پیشنهادی ترزا می، نخست وزیر این کشور برگزار می‌کند، حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که با خروج این کشور بدون توافق با اتحادیه اروپا مخالف است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, ایرلند, جهان, خبر, غرب اروپا

هزاران نفر در برلین یاد رزا لوکزمبورگ و کارل لیبکنشت را گرامی داشتند

دو رهبر سوسیالیست‌های آلمان صد سال پیش، در ژانویه ۱۹۱۹، به قتل رسیدند. هزاران نفر در خیابان‌های برلین، پایتخت آلمان، راهپیمایی کردند و یاد رزا لوکزمبورگ و کارل لیبکنشت را گرامی داشتند.

ادامه »

المان, جهان, خبر, غرب اروپا, یادنامه

در نامه‌ای به کنگره آمریکا؛ ۵۰۰ نماینده پارلمان‌های اروپا از برجام حمایت کردند

۵۰۰ نفر از نمایندگان پارلمان های آلمان، فرانسه و انگلیس در نامه ای به اعضای کنگره آمریکا بر لزوم حفظ برجام به عنوان دستاورد مهم دیپلماتیک، تاکید کردند.

 

در این نامه که قرار است روز جمعه امروز، در چندین روزنامه معتبر اروپایی و آمریکایی منتشر شود، آمده است: برای مدت بیش از یک دهه ما اروپایی ها و آمریکایی ها و جامعه بین الملل از تهدید فوری ایران هسته ای هراس داشته ایم؛ برای مقابله با این تهدید و تبدیل خاورمیانه به مکانی امن تر، جامعه بین الملل کنار هم قرار گرفت و از قدرت مذاکرات دیپلماتیک و قدرت تحریمها استفاده کرد.

 

سپس در پی ۱۳ سال تلاش های دیپلماتیک مشترک به یک پیشرفت مهم رسیدیم و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را امضاء کردیم و به این وسیله توانستیم نظارت های بی سابقه ای بر برنامه هسته ای ایران اعمال کنیم، بیشتر تاسیسات غنی سازی اورانیوم آنها را برچینیم و خطر مسابقه تسلیحاتی هسته ای را به میزان زیادی کاهش دهیم و حتی یک قطره خون هم بر زمین ریخته نشد؛ بعلاوه، این کنترلها پس از ۱۰ سال برجام متوقف نخواهند شد: ایران همچنان مشمول کنترلهای معاهده منع اشاعه سلاحهای هسته ای خواهد بود که غنی سازی را محدود خواهد کرد.

 

در ادامه این نامه آمده است: تنها علتی که توانستیم این کار را انجام دهیم این بود که کنار هم ایستادیم؛ ما اروپایی ها و آمریکایی ها در کنار هم نشان دادیم که یک مشارکت نیرومند فراآتلانتیک می تواند ائتلافی ایجاد کند که به روسیه و چین هم تعمیم پیدا کند و مورد تائید جامعه بین الملل قرار گیرد. این ائتلاف اکنون در خطر قرار گرفته است زیرا دولت آمریکا در جهت رها کردن توافق هسته ای حرکت می کند و این درحالی است که هیچ مدرکی از اینکه ایران به تعهداتش عمل نکرده باشد در دست نیست. تاثیر کوتاه مدت این اقدام، پایان کنترل ها بر برنامه هسته ای ایران است که به یک منبع دیگر برای مناقشه ویرانگر در خاورمیانه و فراتر از آن منجر خواهد شد و تاثیر بلندمدت آن نیز حتی جدی تر است و آن وارد شدن خسارت پایدار بر اعتبار ما به عنوان شریکان بین المللی در مذاکرات و بطور کلی تر، خسارت به دیپلماسی به عنوان ابزاری برای رسیدن به صلح و تضمین امنیت است.

 

نمایندگان پارلمان های آلمان، فرانسه و انگلیس می افزایند: ما در نگرانی های ابراز شده درباره رفتار ایران شریک هستیم، اما متقاعد شده ایم که به این مسائل باید جدا از برجام رسیدگی شود. این به نفع آمریکا و اروپا است که از اشاعه هسته ای در این منطقه آشفته جلوگیری کنیم و مشارکت فرا آتلانتیک را حفظ کنیم. ما از گفت وگو در مورد بهترین راههای پرداختن به چالشها استقبال می کنیم، اما باید شفاف بگوییم: اگر برجام از بین برود، ایجاد یک ائتلاف بزرگ دیگر حول تحریمها علیه ایران ناممکن خواهد بود، ما باید چیزی را که یک دهه طول کشید به آن دست یابیم و موثر هم بوده است، حفظ کنیم.

 

در پایان این نامه آمده است: ساختن ائتلاف و ایجاد اجماع یکی از وظایف اصلی ما به عنوان اعضای پارلمانهاست. از این رو از شما (نمایندگان کنگره آمریکا) می خواهیم که در ائتلاف تشکیل شده برای مهار برنامه هسته ای ایران باقی بمانید. این نه تنها علامتی نیرومند از ماندگاری مشارکت فراآتلانتیک ماست، بلکه همچنین پیامی به مردم ایران خواهد بود.

مهر

بریتانیا: محل ساخت عامل اعصاب مورد استفاده در حمله به‌اسکریپال مشخص نیست

به گزارش خبرگزاری تاس، «پیتر ویلسون» نماینده بریتانیا در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی امروز چهارشنبه، گفت بازرسان این سازمان نتوانستند کشور محل ساخت عامل اعصاب مورد استفاده در حمله به «سرگئی اسکریپال» جاسوس سابق روس و دخترش را کشف کنند.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا

می‌توان عربستان سعودی را نیز برای کاربرد بمب‌های ممنوعه مورد حمله هوایی قرار داد

‘جرمی کوربین’ رهبر حزب کارگر انگلیس در انتقاد از اقدام بدون مجوز دولت ‘ترزا می’ در بمباران سوریه به بهانه کاربرد سلاح شیمیایی و رفتار متناقض این کشور در قبال یمن گفت: همانگونه که نخست وزیر تصریح کرد، می توان عربستان سعودی را نیز برای کاربرد بمب های ممنوعه مورد حمله هوایی قرار داد.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی

وال‌استریت‌ژورنال از گسترش حمایت از تحریم ایران در اتحادیه اروپا خبر داد

علی‌رغم عدم اجماع میان اعضای اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه لوکزامبورگ برای توافق در خصوص تحریم‌ ایران، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال از گسترش حمایت‌ها در بروکسل برای اعمال این تحریم‌ها خبر داده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ایران, تحریم, خبر