در حمله تروریستی داعش در منبج سوریه ۷ سرباز آمریکایی کشته‌ و زخمی شدند

منابع در شهر منبج واقع در شمال شرق سوریه از کشته و زخمی شدن بیش از ۳۰ تن در انفجاری مهیب در این شهر خبر دادند.

 

به گزارش ایسنا، این منابع به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفتند، امروز چهارشنبه، هنگام حضور فرماندهانی از شورای نظامی منبج به همراه هیاتی آمریکایی انفجار شدیدی در نزدیکی بازار این شهر رخ داد.

 

به گفته این منابع، انفجار امروز صدای مهیبی داشت. در حالی که پیشتر خبرنگار النشره گزارش داد که بمبی در خیابان سندس در مرکز شهر منبج منفجر شده است، اسپوتنیک به نقل از منابع خود اعلام کرده که این انفجار توسط یک عامل انتحاری رخ داده و این انفجار در نزدیکی خودروی ائتلاف تحت امر آمریکا صورت گرفته است.

 

از سوی دیگر، طبق اظهارات منابع، انفجار در غذاخوری فرماندهان و هنگام حضور فرماندهانی از شورای نظامی منبج در کنار این هیات مهمان رخ داد.

 

در همین حال، خبرگزاری أعماق وابسته به داعش اعلام کرد که عامل انتحاری داعش خودروی ائتلاف آمریکایی را در منبج هدف قرار داد. داعش این عملیات را علیه ائتلاف آمریکا اعلام کرده است.

 

در حالی که شبکه روسیا الیوم به نقل از رسانه‌های کرد گزارش داده بود که دستکم دو سرباز آمریکایی در میان کشته‌شدگان انفجار منبج هستند، اما یک مسئول آمریکایی اعلام کرده است که چهار سرباز آمریکایی در پی این انفجار کشته شده و سه آمریکایی دیگر زخمی شده‌اند.

 

شبکه اسکای نیوز گزارش داد که تعداد تلفات این انفجار به ۱۵ تن رسیده است.

 

المیادین اعلام کرد که ۱۰ نظامی کرد نیز در این انفجار کشته‌ شده‌اند.

 

به گفته منابع، این انفجار ۲۰ زخمی نیز داشته است که ۹ تن از آنها غیرنظامی هستند.

 

در همین حال، شبکه العهد گزارش داد که در پی این انفجار، بالگردهای آمریکایی در ارتفاعی کم بر فراز شهر منبج به پرواز درآمده‌اند.

 

به گفته العهد، این انفجار استراحت‌گاهی را هدف قرار داد که نیروهای نظامی آمریکا نیز در آن حضور داشتند.

 

منابع اعلام کردند که این انفجار دست کم ۳۰ کشته و زخمی به دنبال داشته است.

 

منابع شبکه الجزیره تاکید کردند که مجروحان آمریکایی از مرکز شهر منبج در پی این انفجار بیرون آورده شده‌اند.

 

سرهنگ شان رایان، سخنگوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا با انتشار مطلبی در توئیتر خود اعلام کرد: چندین نظامی آمریکایی بر اثر انفجار بمب در حین گشت زنی در منبج سوریه کشته شدند.

 

زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

پاسخ ریاست‌جمهوری ترکیه به هشدار ترامپ در باره نابود‌کردن اقتصاد ترکیه

ریاست‌جمهوری ترکیه در واکنش به هشدار دونالد ترامپ به این کشور مبنی بر اینکه اگر دست به حمله علیه کردهای سوریه بزند اقتصاد ترکیه را نابود می‌کند،‌ اعلام کرد: از ترامپ و آمریکا انتظار داریم به “شراکت استراتژیک”مان احترام بگذارد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا