در حمله به‌پایگاه آمریکا درعراق ۳ نظامی کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند

ائتلاف به رهبری آمریکا اعلام کرد که در جریان حمله به پایگاه «التاجی» در عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند، سه نظامی کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، ائتلاف به رهبری آمریکا اعلام کرد که در جریان حمله به پایگاه «التاجی» سه نفر شامل دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته شده و ۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

 

ستاد عملیات بغداد اعلام کرده است که شماری راکت کاتیوشا به پایگاه التاجی در عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور داشتند، اصابت کرد.

 

ارتش آمریکا اصابت ۱۵ راکت کاتیوشا به این پایگاه را تایید کرده است.

 

«مایلز کاگینز» سخنگوی مرکز فرماندهی ائتلاف به رهبری آمریکا اعلام کرد که تحقیقات درباره این حادثه و میزان خسارات وارده آغاز شده است.

 

انگلیس کشته شدن یک نیروی خود در حمله به پایگاه «التاجی» را تایید کرد

 

وزارت دفاع انگلیس کشته شدن یک نیروی این کشور در جریان حمله راکتی به پایگاه «التاجی» را تایید کرد.

 

به گزارش راشا تودی، وزارت دفاع انگلیس کشته شدن یک نیروی این کشور در جریان حمله راکتی به پایگاه «التاجی» را تایید کرد.

 

«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در بیانیه‌ای با تایید کشته شدن یک نیروی این کشور در حمله راکتی به پایگاه «التاجی» در عراق، آن را حمله‌ای «بزدلانه» خواند.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله راکتی به پایگاه «التاجی» در عراق را محکوم کرد.

 

«مورگان اورتگاس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله راکتی روز چهارشنبه به پایگاه «التاجی» در عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور داشتند را محکوم کرد.

 

وی گفت که این حمله «تلفاتی از آمریکا، بریتانیا و کشورهای دیگر» در پی داشته است.

 

اورتگاس همچنین در بیانیه‌ای توئیتری اعلام کرد که وزرای خارجه آمریکا و بریتانیا، شامگاه چهارشنبه تلفنی در این‌باره با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

 

حمله به پایگاه «التاجی» تحمل نخواهد شد

 

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی با «دومینیک راب» همتای آمریکایی خود در پی به حمله راکتی به اردوگاه «التاجی» گفت که این حمله تحمل نخواهد شد.

 

وی در توئیتر خود نوشت: «حمله مرگبار امروز به پایگاه نظامی التاجی در عراق را تحمل نخواهیم کرد. دومینیک راب و من هر دو بر سر این مساله اتفاق نظر داریم که مسئولان این حمله باید پاسخگو باشند».

رأی الیوم: ائتلاف سه‌گانه سوریه، مصر و الجزائر اتحادیه عرب را احیا می‎کند

روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم تشکیل ائتلاف سه گانه مصر، الجزائر و سوریه به منظور احیای اتحادیه عرب و همکاری مشترک عربی در برابر مداخلات خارجی را پیش بینی کرد و اولین ثمره آن را بازگشت سوریه به اتحادیه عرب دانست.

ادامه »

اسراییل, البانی, امارات, ترکیه, تونس, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, کویت, لبنان, لیبی, مصر

هشدار آمریکا به شرکت‌های کشتیرانی درباره حمل‌و‌نقل نفت ایران

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه گفت که دولت آمریکا به زودی هشدارهایی را درباره همکاری شرکت‌های حمل‌و‌نقل دریایی و بیمه‌ای با ایران اعلام می‌کند. به کشتی‌ها توصیه می‌شود دستگاه‌های ردیاب خود را خاموش نکنند.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر