در انفجار در کارخانه ذوب فروکروم ۲ کارگر مصدوم و کارگر دیگری جان خود را از دست داد

حادثه انفجار کارخانه ذوب فروکروم منطقه ویژه اقتصادی، شهرستان رفسنجان، یک کشته و ۲ مصدوم بر جا گذاشت.

 

رییس اورژانس کرمان به ایرنا گفت: به دنبال انفجار امروز دوشنبه در کارخانه ذوب فروکروم (منطقه ویژه اقتصادی) رفسنجان، که سه مصدوم داشت یکی از مصدومان سرپایی معالجه شد و ۲مصدوم دیگر که ۱۰۰ درصد دچار سوختگی شده بودند با اورژانس هوایی به بیمارستان شفا کرمان برای مداوا منتقل شدند.

 

محمد صابری افزود: متاسفانه یکی از مصدومان این حادثه به علت شدت سوختگی جان باخت و دیگر مصدوم این حادثه هر چند که تحت معالجه قرار گرفته ولی وضعیت وخیمی دارد.

 

علت انفجار در کارخانه ذوب فروکروم رفسنجان که در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان قرار دارد در دست بررسی است.

 

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

تحقق حقوق اجتماعی کارگرانِ واگذار شده به‌بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست

کاظم فرج اللهی مسیری را ترسیم می‌کند که کارگران را از حق برخورداری از امنیت شغلی و مزد شایسته محروم کرده است. او عدم پایبندی به مقاوله‌نامه‌های سازمان جهانی کار را دیباچه این مسیر می‌داند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

«مسکن کارگری» حقی که نادیده گرفته شد!

کارگری که به سطح یک «کارگر ساده قراردادموقتی یا پیمانکاری» رسیده و قرار است همیشه هم در همین سطحِ نازل شغلی باقی بماند، چگونه می‌تواند حق مسکن را از دولت یا کارفرما مطالبه کند؟ حقی که از بدیهی‌ترین و اساسی‌ترین حقوق قانونی اوست؛

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

بر اثر انفجار در کارخانه معدن سرمک ملایر یک کارگر مجروح و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند

انفجار در محوطه کارخانه معدن سرمک ملایر حادثه آفرید و ۲ نفر از کارگران این معدن کشته و یک نفر مجروح شد.   رئیس هلال احمر ملایر با اشاره به فوت ۲ کارگر در معدن سرمک ملایر اظهار داشت: انفجار گاز طبیعی در محوطه کارخانه معدن سرمک ملایر دو نفر کشته و یک نفر مجروح

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری