در ادامه ناآرامی در فرانسه، ایتالیایی‌ها هم علیه سیاست‌های اقتصادی دولت تظاهرات کردند

به گزارش ایرنا، در پی فراخوان اتحادیه های بزرگ کاری هزاران ایتالیایی روز شنبه در خیابان های مرکزی شهر رم علیه سیاست های اقتصادی دولت تظاهرات کرده و خواستار دیدار با مقامات جهت ارایه راه حل هایی برای جلوگیری از رکود اقتصادی شدند.

 

معترضان با حمل شعارنوشته هایی نظیر ‘دست ها از حقوق بازنشستگی ما کوتاه شود’، ‘ما عابر بانک دولت نیستیم’ و ‘قانون برای افراد غیر خودکفا’ خواستار تغییر مسیر سیاست های اقتصادی دولت و حمایت از رشد اقتصادی، توسعه، کار، بازنشستگی شدند.

 

در مسیر تظاهرات امروز در مرکز شهر رم ترافیک های بسیار سنگین بوجود آمده است.

 

‘اناماریا فورلان’ دبیر اتحادیه کاری ‘چیزل’ در سخنانی اظهار داشت: دولت باید از واقعیت مجازی خارج و وارد جهان واقعی شود. دولت باید سیاست های اقتصادی خود را تغییر دهد چرا که ایتالیا در یک قدمی رکود اقتصادی قرار گرفته و نیاز به تغییر مسیر است.

 

وی ادامه داد، دولت باید با ما در این باره گفت وگو کند. ما نمی توانیم به خود اجازه دهیم که پس از سال ها فداکاری ایتالیایی، کشور به رکود بازگردد. ایتالیا هم اکنون وارد رکود اقتصادی فنی شده است و تولیدات صنعتی افت کرده و اختلاف ارزش اوراق قرضه دولتی ایتالیا با آلمان افزایش پیدا کرده است و داده های اقتصادی منفی هستند باید سیاست هایی را برای توسعه و رشد اتحاذ کرد.

 

بانک مرکزی ایتالیا در تازه ترین بولتن خود نسبت به اینکه این کشور در یک قدمی رکود اقتصادی قرار دارد، هشدار داده و اعلام کرد که ایتالیا دچار ‘رکود فنی’ شده است.

 

براساس داده های بانک مرکزی ، ایتالیا که سال 2018 میلادی را با رشدی معادل یک درصد و یا 0.9 درصد (9 دهم درصد) سپری کرد، اما عملا دچار رکود فنی شده است.

 

رکود فنی زمانی است که تولیدات ناخالص ملی برای دو سه ماه پیاپی کاهش یابد. در تابستان اخیر تولیدات ناخالص ملی یک دهم درصد کاهش یافت و در سه ماهه بعدی نیز همین تایید شد و بدین ترتیب روند مثبتی که از سه ماه دوم 2014 بی وقفه ادامه داشت، متوقف شد.

 

در پی انتشار داده های مربوط به تولیدات صنعتی سه ماهه سوم سال 2018، کارشناسان اقتصادی زنگ خطر رکود اقتصادی ایتالیا را در سال 2019 به صدا درآوردند.

 

 

۶۴ درصد از فرانسوی‌ها از “جلیقه زردها” حمایت می‌کنند

بر اساس یک نظرسنجی که توسط شرکت بین المللی تحقیقات YouGov منتشر شد، از هر سه فرانسوی دو نفر از جنبش “جلیقه زردها” حمایت می‌کنند؛ ۷۷ درصد از آنها این جنبش را موجه خوانده‌اند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

هزاران بازنشسته اسپانیایی در مادرید خواستار افزایش حقوق بازنشستگی شدند

شرکت‌کنندگان در این اعتراضات بنرهایی را در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود “همه ما مستمری بگیر هستیم” و “من پیرم، احمق نیستم”.   گروه‌ها و اتحادیه‌های بازنشستگان در ماه‌های اخیر تظاهرات‌هایی از این دست را در سراسر اسپانیا به راه انداخته‌اند تا خواسته خود را برای افزایش حقوق بازنشستگی همزمان با تورم

ادامه »

اسپانیا, اعتراضات اجتماعی, جنوب اروپا, جهان, خبر