در ادامه برخورد با مقام‌ها و نهادهای ملی و مستقل در امریکای لاتین، امریکا پلیس ملی نیکاراگوئه را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم پلیس ملی نیکاراگوئه و سه مقام بلندپایه آن به بهانه نقض حقوق بشر خبر داد.

 

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «دفتر نظارت بر داراییهای خارجی» در وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه با صدور یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد که این وزارتخانه پلیس ملی نیکاراگوئه و سه مقام بلندپایه آن را تحریم کرد.

 

در این اطلاعیه رسمی آمده است: «دفتر نظارت بر داراییهای خارجی در وزارت خزانه داری آمریکا امروز (پنج شنبه) پلیس ملی نیکاراگوئه، نهاد اصلی اجرای قانون در این کشور را به دلیلِ دست داشتن در موارد جدی نقض حقوق بشر در نیکاراگوئه تحریم می کند».

 

در ادامه این اطلاعیه آمده است که وزارت خزانه داری آمریکا سه مأمور عالیرتبه در نیروی پلیس ملی نیکاراگوئه با نامهای «خوآن آنتونیو واله واله»، «لوئیس آلبرتو پرز اولیواس»، و «جاستو پاستور اوربینا» را به دلیل دست داشتن در موارد نقض حقوق بشر تحریم می کند.

 

«استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا در این اطلاعیه رسمی مدعی شد که از پلیس ملی نیکاراگوئه برای سرکوب شهروندان در این کشور استفاده می شود.

 

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که برای دولتهای ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه برنامه های زیادی در سر دارد.

موسسه تحقیقاتی آمریکا: هیچ سندی در مورد تقلب در انتخابات بولیوی وجود ندارد

موسسه تحقیقاتی ماساچوست آمریکا روز جمعه بعد از انجام تحقیقات بسیار اعلام کرد که در انتخابات اکتبر (مهر-آبان) بولیوی که منجر به پیروزی اوو مورالس شد هیچ تقلبی صورت نگرفته است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, خبر

آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه ونزوئلا وضع کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اعلام کرد، رییس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه بخش نفتی ونزوئلا را شدیدتر کرده و مجازات افرادی را که این اقدامات تازه را نقض می‌کنند، سختگیرانه‌تر کرده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, جهان, خبر, ونزوئلا