در آستانه نشست گروه هفت؛ معترضان کانادایی پرچم انگلیس را آتش زدند

معترضان کانادایی روز جمعه به نشانه اعتراض به برگزاری اجلاس گروه هفت در خیابان های کانادا تظاهرات کردند و پرچم برخی کشورهای عضو از جمله انگلیس را آتش زدند.

 

به نوشته روزنامه انگلیسی سان، قرار است سران آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایتالیا، انگلیس و اتحادیه اروپا برای شرکت در اجلاس گروه هفت در کانادا گردهم آیند.

 

تصاویر منتشر شده معترضانی با صورت های پوشیده را در خیابان های کبک نشان می دهد که پرچم ملی برخی کشورهای حاضر در این نشست را به آتش کشیدند.

 

ترزا می نخست وزیر انگلیس قرار است با سران همه هفت کشور عضو گروه هفت به استثنای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کانادا مذاکرات رسمی داشته باشد.

 

رئیس جمهوری آمریکا با رهبران شش کشور دیگر عضو گروه هفت به دلیل اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم از این کشورها، دچار اختلاف شده است. انتظار نمی رود که ترامپ زمان زیادی را در کبک کانادا برای حضور در اجلاس گروه هفت سپری کند.

 

این در حالی است که نخست وزیر انگلیس احتمالا با رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه اجلاس گروه هفت، مذاکرات غیررسمی خواهد داشت تا از این فرصت برای دفع خطر وقوع جنگ تجاری استفاده کند.

 

سران انگلیس، کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ژاپن قرار است در اجلاس گروه هفت نگرانی خود را در مورد اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم از سوی آمریکا را به ترامپ منتقل کنند.

 

در همین حال، کمیسیون اروپا تائید کرده که قصد دارد از ماه جولای (تیر ماه) با اعمال تعرفه های متقابل بر برخی کالاهای آمریکایی، اقدام آمریکا در وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم را تلافی کند.

ایرنا

فرانسه و کانادا در جستجوی جبهه‌ای واحد در مقابل دونالد ترامپ

در آستانۀ نشست گروه هفت قدرت اقتصادی جهان در “کِبِک” کانادا، جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور، و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، چهارشنبه ششم ژوئن در اوتاوا با یکدیگر ملاقات و حمایت خود را از چندجانبه گرایی قوّی در مناسبات بین المللی اعلام کردند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, فرانسه, کانادا

یک رسانه آمریکایی: اشغال عراق 40 میلیارد دلار برای دیک چنی درآمد داشت

یک شرکت متعلق به دیک چنی معاون جرج بوش، طی ده سال کار در کنار نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق مبلغ 39.5 میلیارد دلار از قراردادهای بسته شده سود برد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تاریخ, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

اعلام آمادگی عشایر سوریه برای بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشورشان

به نقل از روزنامه رای الیوم، عشایر سوریه در شمال این کشور کنگره ای را در منطقه دیرحافر در ریف شمالی شهر حلب با مشارکت 70 عشیره و قبیله با شعار “عشایر سوریه علیه دخالت خارجی و آمریکایی در داخل سوریه” برگزار کردند. آنها بر چند نکته که مهمترین آنها پایبندی به وحدت کشور سوریه

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, فرانسه

برنی سندرز: سکان ایالات متحده در دست یک «بیمار درغگو» قرار دارد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «برنی سندرز»، سناتور مستقل و نامزد پیشین ریاست‌جمهوری ایالات متحده، در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که شمار آمریکایی‌هایی که معتقدند «دونالد ترامپ»، ساکن فعلی کاخ سفید، «بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکاست» روز به روز افزایش می‌یابد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر