در آتش‌سوزی کارگاه تراشکاری کارگری در آتش سوخت

صبح امروز یک کارگر نگهبان شاغل در یک کارگاه تراشکاری در محور جاده خاوران بر اثر آتش‌سوزی جان خود را از دست داد.

 

به گزارش ایلنا، سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، گفت: صبح امروز (۲۲ آذر ماه) حوالی ساعت۷:۲۱صبح، آتش‌سوزی در یک کارگاه تراشکاری واقع در شهرک صنعتی لپه زنک، جاده خاوران جان یک کارگر ۳۵ساله تبعه افغانستان را گرفت.

 

به گفته وی، محل آتش سوزی کارگاهی مسقف با کاربری تراشکاری بود که به دلیل وجود سیلندرهای گاز مایع آتش‌سوزی سریعا گسترده شد به طوریکه آتش به بخش انتهای سوله محل اتاقکی فلزی نگهبانی رسید.

 

او با بیان اینکه در گزارش اولیه اعلام شد که نگهبان در اتاقک در میان شعله‌های آتش محبوس شده است، افزود: آتش‌نشانان همزمان با اطفا حریق خود را به محل اسکان نگهبان رساندند که متاسفانه بعد از خارج کردن این کارگر، وی به دلیل مصدومیت حاصل از تخریب سازه نگهبانی جان خود را از دست داد.

در رژیم ولایی حق مشارکت و چانه زنی کارگران، به‌رسمیت شناخته نمی‌شود

نمایندگان مجلس اختیارات گسترده‌ای دارند ولی انتظار این است که از این اختیارات به نفع جامعه حقوق بگیر استفاده کنند. نمایندگان هر سال سناریوهای مختلفی را برای دستمزد مطرح می‌کنند ولی تجربه نشان داده که نمایندگان مجلس تا امروز خیلی به کارگران کمک نکرده‌اند.

ادامه »

ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری, گزارش

سبد معیشت در آبان به ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید/ افزایش حداقل ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در هزینه‌های زندگی

سبد معیشت در آبان به ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است و دستمزد تنها قادر به پوشش یک‌سوم هزینه‌های زندگی است. شاهد بالاترین نرخ عقب‌افتادگی مزد در سال‌های اخیر هستیم.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش