به‌رغم دریافت پول، شهرداری‌ها اقدامی برای بهبود کیفیت محیط ‌زیست انجام نداده‌اند

به رغم پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها، متاسفانه شهرداری‌ها اقدام خاصی را برای بهبود کیفیت محیط زیست شهری انجام نداده‌اند.

 

به گزارش ایلنا، «هلنا کعبی» مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست در مورد برنامه‌های محیط زیست برای پایش صنایع آلاینده و چگونگی هزینه‌ عوارض آلایندگی، بیان کرد: این پول از درآمد صنایع بابت آلودگی برداشت می‌شود و به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شده است و متاسفانه شهرداری‌ها هم در این زمینه اقدام خاصی را برای بهبود کیفیت محیط زیست شهری انجام نداده‌اند.

 

وی ادامه داد: خود صنعت نتوانسته به این اقدام بازدارنده کمک کند، به این دلیل که پولی نداشته تا برای رفع آلایندگی از آن استفاده کند.

 

مدیر کل پایش فراگیر سازمان محیط زیست با اشاره به پرداخت عوارض آلایندگی به شهرداری، گفت: متاسفانه شهرداری‌ها اقدام خاصی را برای بهبود کیفیت محیط زیست شهری انجام نداده‌اند.

 

کعبی افزود: به همین دلیل از ابتدای سال ۹۹ قرار بر این شد که ۳۵ درصد از این پول به صندوق ملی محیط زیست داده شود تا سازمان حفاظت محیط زیست برای رفع آلودگی به صنعت وام بدهد تا از آن وام استفاده کند.

 

مدیر کل دفتر پایش فراگیر بیان کرد: قرار است یک سوم از این پول هم هزینه‌ی پایش شود، چون اگر پایشی صورت نگیرد مشخص نمی‌شود رفع آلودگی انجام شده یا نه

خطر نابودی کوه شاهوار و آوارگی اهالی آن

اگر شاهوار تخریب شود جایی برای زندگی حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار شاهرودی به‌جا نمی‌ماند، خاک جنگل را کیلویی پنج هزار تومان در میدان ونک تهران به فروش رساندند، منابع طبیعی قابل وقف نیست.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, خبر, فعال محیط زیست, محیط زیست

حمایت و تقدیر مرکل از تعهدات چین در حفاظت از محیط زیست

مرکل ضمن سخنرانی در مجلس آلمان گفت: باعث خوشحالی است که چین برخلاف سایر کشورهایی که از عاملان بزرگ انتشار گازهای گلخانه‌ای محسوب می‌شوند، به توافق آب و هوایی پاریس متعهد است.

ادامه »

اروپا, اقتصادی, المان, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, غرب اروپا, محیط زیست

آتش‌سوزی مناطق حفاظت‌شده کشور در۶ ماهه اول سال ۱.۵ برابر افزایش داشت

سال گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست دچار آتش سوزی شده بود اما وسعت آتش سوزی امسال فقط در ۶ ماهه نخست نسبت به همه سال گذشته بیشتر بوده است.

ادامه »

اجتماعی, اسیا, ایران, خبر, محیط زیست