برنی سندرز: جامعه بین‌المللی رژیم مستبد عربستان را مهار کند

به نقل از سایت النشره، برنی سندرز، سناتور مستقل از ایالت ورمونت آمریکا در سخنانی عنوان داشت: رکوردی که محمد بن سلمان در بازداشت و کشتن فعالان ثبت کرده، به خوبی بیانگر این موضوع است که وی فردی اصلاح‌طلب نیست.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنوب غرب آسیا, خبر, عربستان سعودی

«پولتیکو» خبر داد؛ برنی سندرز برای ۲۰۲۰ می‌آید

پولتیکو نوشت: برنی سندرز با استخدام شرکت مدیا پروداکشن به عنوان مشاور قصد دارد ستاد تبلیغاتی خود برای کمپین انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ را تقویت کند. شدت گرفتن جنب و جوش او نشان می‌دهد که این سناتور اهل ورمونت در حال نهایی‌کردن تصمیم خود برای شرکت در رقابت انتخاباتی است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

اعتصاب گسترده معلمان لس‌آنجلس برای افزایش دستمزدها

هزاران تن از معلمان و فعالان اتحادیه‌ها با پوشیدن لباس‌هایی به رنگ قرمز در خیابان‌های لس آنجلس و در هوایی بارانی راهپیمایی کردند و افزایش سریع دستمزدشان تا ۶.۵ درصد را خواستار شدند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

درخواست گروه‌های ضد جنگ آمریکا برای تعطیلی گوآنتانامو و فراخوان تظاهرات

گروه‌های ضد جنگ فراخوان برگزاری یک راهپیمایی گسترده در آمریکا به مناسبت صد و پانزدهمین سالگرد تاسیس زندان گوآنتانامو را داده و اعلام کردند که این زندان بدنام باید تعطیل شود.

 

به گزارش اسپوتنیک، جو لومباردو، هماهنگ کننده گروه “اتحاد ملی ضد جنگ” اعلام کرد: فعالان ضد جنگ در آمریکا یکسری تظاهرات در سراسر کشور در طول ماه جاری میلادی برای درخواست تعطیل شدن زندان گوآنتانامو برگزار می‌کند.

 

وی ادامه داد: جنبش ضد جنگ در آمریکا مخالف فعالیت این زندان بوده و آمریکا هیچ حقی ندارد که یک پایگاه نظامی در کشوری (کوبا) که دولتش این مساله را نمی‌خواهد، داشته باشد. این اقدام خصومت آمیز است و باعث ایجاد امنیت برای آمریکا، کوبا و باقی جهان نمی‌شود بلکه آنها را بیشتر به جنگ نزدیک می‌کند.

 

لومباردو اضافه کرد: ترامپ اعلام کرده است که می‌خواهد محل نگهداری تروریست‌ها را بازنگه دارد. این بدان معنی است که وی خواهان افزایش تعداد زندانیان در گوانتانامو است. خود آمریکا نیز اعتراف کرده است که بسیاری از زندانی‌ها گناهکار نبوده و هیچ جرمی انجام نداده‌اند.

 

این فعال ضد جنگ اضافه کرد: تحت ریاست جمهوری ترامپ بودجه ارتش آمریکا افزایش یافته است که این به معنای گسترش حضور ناتو و ارتش آمریکا در آسیا و آفریقا است. اکنون آمریکا پیشنهاد حضور دائمی ۳۰ هزار سرباز آمریکایی در سوریه داده‌اند.

ایسنا

المیادین: آزمایشگاه‌های آمریکا ویروس‌های مرگبار تولید می‌کنند

به نقل از شبکه خبری «المیادین» این شبکه ضمن اشاره به دستیابی به سندی مهم درباره آزمایشگاه های محرمانه آمریکا در نقاط مختلف مرکز آسیا، اعلام کرد، فعالیت این آزمایشگاه ها گسترش ویروس های مرگبار و دستکاری ژنتیکی مگس ها و پشه ها به منظور شیوع بیماری ها است.

ادامه »

اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, عراق, گرجستان

مجله «تایم»؛ آمریکا کشوری منزوی و تنها‌ست

این هفته‌نامه آمریکایی بر روی جلد خود، سایر کشورها را در حاشیه صفحه و آمریکا را تنها در مرکز نشان داد- تصویری کنایه‌آمیز مبنی بر آنکه از زمان آغاز ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، این کشور منزوی و از مهمترین هم‌پیمانان خود دور شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر