روسیه: آمریکا باید هرچه سریع‌تر سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کند

نماینده دائم روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی با اشاره به اینکه آمریکا تنها کشور عضو است که هنوز دارای ذخایر تسلیحات شیمیایی است، تاکید کرد که واشنگتن منابع کافی دارد و باید روند نابودی زرادخانه‌های خود را تسریع کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا

ترامپ تمام پروازها از اروپا را به مدت ۳۰ روز تعلیق کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، ایالات متحده به دلیل شیوع کروناویروس، به تعلیق تمام سفرها از مبدا اروپا به مدت ۳۰ روز تصمیم گرفته است که از نیمه شب جمعه آغاز می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, خبر

اعلام وضعیت اضطراری کرونا در ۱۰ ایالت آمریکا

اگرچه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تا هفته گذشته در حضور وزیر بهداشت دولت خود از در امان بودن کشورش از شیوع ویروس کرونا ابراز اطمینان می کرد، اما براساس گزارش های منتشره اکنون شمار مبتلایان در این کشور از مرز ۴۰۰ نفر گذشته و در ۸ ایالت وضعیت اضطراری و در دو ایالت دیگر

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

درخواست چین از کانادا برای آزادی منگ وانژو

چین خواهان آزادی مدیر ارشد هواوی شد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه چین امروز از دولت جدید کانادا خواست تا هرچه سریعتر منگ وانژو مدیر ارشد هوآوی را که در بازداشت به سر می‌برد آزاد کند.

 

منگ از دسامبر سال گذشته به جرم دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بازداشت به سر می‌برد.
ایلنا

سندرز خواستار بازگشت فوری آمریکا به برجام شد

سناتور دموکرات و داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در “نقض بی پروای” برجام، خواستار بازگشت فوری به برجام شد.

ادامه »

امارات, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن

تلفات نیروهای آمریکایی در اثر خودکشی بیشتر از تلفات آنها در جنگ است

بیش از ۴۵ هزار کهنه سرباز و نیروی وظیفه آمریکایی در شش سال گذشته دست به خودکشی زده‌اند که به معنای بیش از ۲۰ مرگ در روز است. به عبارت دیگر تعداد خودکشی‌های سالانه نسبت به مرگ و میر نیروهای نظامی آمریکایی در افغانستان و عراق بسیار بیشتر است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

وزیر بازرگانی آمریکا؛ شرکت‌های آمریکایی از ممنوعیت تجارت با هواوی معاف شدند

وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرده به زودی به شرکت‌های آمریکایی اجازه همکاری با هواوی داده می‌شود. البته او اشاره کرده همه شرکت‌ها اجازه همکاری با هواوی را نمی‌یابند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

آمریکا ۹ فرد حقیقی ایران از جمله مجتبی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه اعلام کرده که ۹ فرد حقیقی ایران را تحریم کرده است. از جمله این افراد می‌توان به مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر ایران و ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه اشاره کرد.   به گزارش یورونیوز، تمامی افراد تحریم شده از نزدیکان علی خامنه‌ای، رهبر ایران هستند.   محمد باقری، فرمانده ستاد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر