استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

حمله «نیروهای مردمی» به پایگاه آمریکایی در الرقه

به گزارش روسیاالیوم، «نیروهای مردمی»( القاومه الشعبیه)، که در فوریه گذشته به‌عنوان نیروی همپیمان ارتش سوریه تشکیل شد، امروز- شنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نیروها، عصر دیروز چندین موشک به نیروهای آمریکایی در پایگاه آنها در کارخانه سیمان «لافارژ» در منطقه «عین عیسی» واقع در ریف شمالی الرقه شلیک کردند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

پیشروی گسترده ارتش سوریه در «دوما»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن طی هفته‌های گذشته توانسته‌اند کنترل کامل غوطه شرقی در ریف دمشق را از اشغال تروریست‌ها آزاد کنند. تنها شهری که در این منطقه همچنان خارج از سیطره ارتش قرار دارد، دوما است که از چند روز پیش شاهد حملات نظامی است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

ترامپ می‌خواهد به‌هزینه عربستان به‌حضور نظامی آمریکا در سوریه ادامه دهد

به گزارش روسیا الیوم، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: ماموریت اصلی ما رهایی از داعش بود. ما به پایان ماموریتمان نزدیک شده‌ایم و به زودی تصمیمی را با هماهنگی دیگران اتخاذ خواهیم کرد. من می‌خواهم از سوریه خارج شویم و نیروهایمان را به کشورم بازگردانم.   رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد که

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عربستان سعودی

درخواست پارلمان اروپا برای توقف عملیات عفرین و خروج نیروهای ترکیه از سوریه

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه گذشته قطعنامه‌ای را در موضوع سوریه به تصویب رساند که بر اساس رای اکثریت نمایندگان این پارلمان، از ترکیه خواسته شد تا عملیات خود را در عفرین سوریه متوقف و نیروهایش را از این منطقه خارج کند.

 

پیش‌نویس این قطعنامۀ غیر الزام‌‌آور توسط احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات، محافظه‌کار و سبزهای پارلمان تهیه شده بود.

 

به گزارش یورونیوز، نمایندگان در این قطعنامه «نگرانی عمیق» خود را دربارۀ حضور ترکیه در منطقۀ تحت کنترل کردها در سوریه اعلام کرده‌اند و با اشاره به حضور جنگجویان داعش و دیگر گروههای اسلامگرای افراطی در سوریه، تاکید کرده‌اند که «باید بر شکست سازمان‌های تروریستی که در فهرست سازمان ملل قرار دارند، متمرکز شد».

 

آنکارا با انتقاد از تصویب این قطعنامه اعلام کرد که این حرکت پارلمان اروپا، حمایت آشکار از ستیزه جویان است.

 

“عمر چلیک”، وزیر اتحادیه اروپا در دولت رجب طیب اردوغان گفت: «این تصمیم بی‌بصیرت‌ترین تصمیمی است که پارلمان اروپا در این سالها اتخاذ کرده است. درخواست از ترکیه برای خروج نیروهایش حمایت آشکار از سازمان‌های تروریستی است.»

 

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز این درخواست را رد و اعلام کرد: «چنین امیدی نداشته باشید؛ ما آنجا را تا زمانی که کارمان به پایان نرسد ترک نخواهیم کرد. پارلمان اروپا چیزی برای گفتن به ترکیه ندارد و اگر در این باره نیز چیزی بگوید، حرفهایش از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج خواهد شد.»
تسنیم

خروج 40 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی، بعداز آزاد‌سازی مناطقی از دست تروریست‌ها

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد از سرمایه گذاری غرب در تروریسم و استفاده از تروریست های جبهه النصره در قالب کلاه سفیدها خبر داد و گفت: سازمان ملل تئاتر قدرت نمایی نیست.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را به دست گرفته است

به نقل از روزنامه رأی الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور روز پنجشنبه کنترل شهرک حموریه، از شهرک‌های اصلی در جنوب غوطه شرقی دمشق را در دست گرفت و با این پیشروی اکنون کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را در دست گرفته است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه