روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

درخواست پارلمان اروپا برای توقف عملیات عفرین و خروج نیروهای ترکیه از سوریه

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه گذشته قطعنامه‌ای را در موضوع سوریه به تصویب رساند که بر اساس رای اکثریت نمایندگان این پارلمان، از ترکیه خواسته شد تا عملیات خود را در عفرین سوریه متوقف و نیروهایش را از این منطقه خارج کند.

 

پیش‌نویس این قطعنامۀ غیر الزام‌‌آور توسط احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال دموکرات، محافظه‌کار و سبزهای پارلمان تهیه شده بود.

 

به گزارش یورونیوز، نمایندگان در این قطعنامه «نگرانی عمیق» خود را دربارۀ حضور ترکیه در منطقۀ تحت کنترل کردها در سوریه اعلام کرده‌اند و با اشاره به حضور جنگجویان داعش و دیگر گروههای اسلامگرای افراطی در سوریه، تاکید کرده‌اند که «باید بر شکست سازمان‌های تروریستی که در فهرست سازمان ملل قرار دارند، متمرکز شد».

 

آنکارا با انتقاد از تصویب این قطعنامه اعلام کرد که این حرکت پارلمان اروپا، حمایت آشکار از ستیزه جویان است.

 

“عمر چلیک”، وزیر اتحادیه اروپا در دولت رجب طیب اردوغان گفت: «این تصمیم بی‌بصیرت‌ترین تصمیمی است که پارلمان اروپا در این سالها اتخاذ کرده است. درخواست از ترکیه برای خروج نیروهایش حمایت آشکار از سازمان‌های تروریستی است.»

 

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز این درخواست را رد و اعلام کرد: «چنین امیدی نداشته باشید؛ ما آنجا را تا زمانی که کارمان به پایان نرسد ترک نخواهیم کرد. پارلمان اروپا چیزی برای گفتن به ترکیه ندارد و اگر در این باره نیز چیزی بگوید، حرفهایش از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج خواهد شد.»
تسنیم

خروج 40 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی، بعداز آزاد‌سازی مناطقی از دست تروریست‌ها

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد از سرمایه گذاری غرب در تروریسم و استفاده از تروریست های جبهه النصره در قالب کلاه سفیدها خبر داد و گفت: سازمان ملل تئاتر قدرت نمایی نیست.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را به دست گرفته است

به نقل از روزنامه رأی الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور روز پنجشنبه کنترل شهرک حموریه، از شهرک‌های اصلی در جنوب غوطه شرقی دمشق را در دست گرفت و با این پیشروی اکنون کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را در دست گرفته است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه