درخواست شرم‌آور گوایدو برای مداخله نظامی در ونزوئلا صدای دموکرات‌های آمریکا را نیز در آورد

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از درخواست رهبر مخالفان ونزوئلا برای مداخله نظامی واشنگتن در این کشور انتقاد و با این اقدام مخالفت کردند.

 

به گزارش فارس، اظهارات «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا درباره احتمال مداخله نظامی برای سرنگونی دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی این کشور، انتقاد دموکرات‌های کنگره آمریکا را درپی داشت.

 

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا در واکنش به مصاحبه روز گذشته شنبه، گوایدو با خبرگزاری فرانسه، تاکید کردند او نمی‌تواند برای تقویت خود، آمریکا را به مداخله نظامی دعوت کند زیرا واشنگتن نیز چنین کاری نخواهد کرد.

 

به نوشته وبگاه نشریه هیل، «رو کانا» نمایده ایالت کالیفرنیا در کنگره آمریکا با هشدار به گوایدو در توئیتر خود نوشت: «آقای گوایدو، تو می‌توانی خودت را رهبر ونزوئلا بخوانی اما نمی‌توانی به آمریکا برای مداخله نظامی دستور بدهی. فقط کنگره آمریکا می‌تواند چنین کاری کند؛ که (ما نیز) چنین کاری نمی‌کنیم».

 

کانا پیشتر هم گفته بود که ایالات متحده نباید رهبر مخالفان ونزوئلا را در جریان یک تقابل داخلی و منشق‌شده، حمایت کند.

 

مخالفت بولیوی با مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا

 

خبرگزاری آناتولی؛ رئیس جمهور بولیوی پذیرش مداخله نظامی احتمالی آمریکا علیه ونزوئلا از سوی خوان گوایدو را دعوت آشکار به جنگ در آمریکای لاتین دانست.

 

اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی در واکنش به اسقبال خوان گوآیدو از مداخله نظامی احتمالی آمریکا در توئیتر خود نوشت: این اظهارات دعوت آشکار به جنگ در آمریکای لاتین به شمار می‌رود.

 

مورالس افزود: «استقبال گوایدو از این مداخله نظامی را رد می‌کنیم. روسای جمهور کشورهای برادر چه فکر می‌کنند؟»

ونزوئلا حساب‌های نفتی خود را به روسیه منتقل کرد

شرکت نفت دولتی ونزوئلا که به تازگی تحت تحریم آمریکا قرار گرفته، درآمدهای نفتی خود را در حساب تازه تاسیس این شرکت در یک بانک روسی ذخیره می‌کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, عربستان سعودی, فرانسه, نروژ, ونزوئلا

چین گفت‌وگوی مسالمت‌آمیز برای بحران ونزوئلا را خواستار شد

وزارت خارجه چین تاکید کرد، مذاکرات صلح‌آمیز و ابزارهای سیاسی تنها راه به سمت برقراری صلح در ونزوئلا است و از تلاش‌های بین‌المللی برای حصول چنین نتیجه‌ای حمایت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, وزنه‌برداری

مقام سازمان ملل: تلاش آمریکا و متحدانش برای کودتا در ونزوئلا شکست خورد

کمیسر کمیته بین المللی حقوق بشر در امور خاورمیانه گفت تلاش آمریکا تا این لحظه برای کودتا در ونزوئلا شکست خورده است.   هیثم ابوسعید اعلام کرد مسئله به رسمیت شناختن خوان گوایدو، سردسته مخالفان ونزوئلا به ظاهر به شرط دعوت به برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور مرتبط است، اما در واقع تصمیم آمریکا

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, ونزوئلا