درخواست بازشماری آرا در تمامی ۳۱ منطقه استانبول، رد شد

یک عضو شورای عالی انتخابات ترکیه اعلام کرد: این شورا درخواست حزب عدالت و توسعه مبنی بر بازشماری تمامی آرا در ۳۱ منطقه سراسر استانبول را رد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه روز دوشنبه اعلام کرد: انتخابات محلی با جرایم سازماندهی شده در صندوق‌های رای در استانبول مخدوش شده است.

 

در همین حال “رجب اوزل”، نماینده حزب حاکم شورای عالی انتخابات به خبرنگاران بعد از نشست این شورا، اعلام کرد: این شورا تنها توافق کرده است که ۵۱ صندوق رای در ۲۱ منطقه را مورد بازشماری قرار دهد. هر یک از این صندوق‌های رای شامل چند صد آرا است.

 

این در حالی است که حزب عدالت و توسعه خواستار بازشماری تمامی آرا در استانبول شده است.

 

اوزل اضافه کرد: همچنین حزب حاکم تاکید کرده بود که در منطقه بیوک‌چکمجه تمامی آرا مورد بازشماری قرار گیرد، اما هنوز به این درخواست پاسخی داده نشده است. این روند ادامه دارد.

 

در انتخابات محلی ۳۱ ماه مارس، حزب عدالت و توسعه در استانبول و آنکارا نتوانست به پیروزی دست یابد. پس از اعلام نتایج اولیه این حزب اعتراض کرد و خواستار باز شماری آرا شد

ایسنا

آمریکا، بریتانیا و فرانسه تروریست‌ها را به استفاده از مواد شیمیایی ترغیب کرده‌اند

دمشق تاکید کرد که کشورهای آمریکا، بریتانیا و فرانسه سازمان‌های تروریستی را به استفاده از مواد سمی و شیمیایی در خان شیخون، دوما، حلب و روستای الرصیف ترغیب کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه

احتمال فروپاشی نیروهای “قسد” با خروج اعراب و بر هم خوردن محاسبات آمریکا

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که با خروج شبه نظامیان عرب از نیروهای سوریه دموکراتیک در شرق فرات، احتمال فرپاشی این نیروها و بر هم خوردن محاسبات و برآوردهای آمریکایی‌ها در شرق سوریه وجود دارد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

حزب اردوغان به دنبال بازشماری آراء انتخاباتی در آنکارا

بعد از شکست حزب رئیس‌جمهور ترکیه در انتخابات شهرداری‌ «آنکارا»، دبیرکل این حزب گفته در صورت بازشماری آراء در پایتخت، نتیجه به نفع حزب حاکم تغییر می‌کند.   به گزارش افکارنیوز، درحالی‌که نتایج غیررسمی انتخابات شهرداری‌ها و شوراهای محلی در ترکیه حکایت از شکست حزب حاکم ترکیه (حزب عدالت و توسعه) در آنکارا و احتمالاً

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, شمال غرب آسیا