درخواست‌ دموکرات‌ها برای لغو دیدار ترامپ با پوتین توسط کاخ سفید رد شد

بسیاری از اعضای دموکرات کنگره آمریکا از جمله رهبر اقلیت سنا از رئیس جمهوری خواستند تا دیدارش با رئیس جمهوری روسیه را کنسل کند.

 

به گزارش پایگاه خبری هیل، چارلز شومر، رهبر اقلیب سنای آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا باید این دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را تا زمانی که مسکو اقداماتش در عدم دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را شفاف سازی نکرده، کنسل کند.

 

این درخواست از سوی دموکرات‌ها پس از آن مطرح شده که ۱۲ افسر اطلاعاتی روسیه به هک کمیته ملی دموکراتی در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا متهم شدند. دست دادن با پوتین در شرایطی که چنین اتهاماتی وارد شده، توهین به دموکراسی است.

 

این اعلام جرم علیه این ۱۲ افسر روس در حالی مطرح شده که ترامپ قصد دارد تا دوشنبه در هلسینکی فنلاند با پوتین دیدار کند.

 

این دیدار رو در رو اخیرا باعث بروز نگرانی‌هایی در میان متحدان آمریکایی و برخی از قانونگذاران این کشور شده است.

 

شومر تنها دموکراتی نیست که خواستار توقف این دیدار شده است.

 

جک رید، دموکرات ارشد در کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا نیز گفت: با توجه به اعلام جرم علیه این ۱۲ روس، دیدار میان ترامپ و پوتین باید بلافاصله متوقف شود.

 

ترامپ روز جمعه وعده داد که قاطعانه از پوتین درباره دخالت انتخاباتی ۲۰۱۶ سوالاتی را بپرسد.

 

در مقابل این درخواست‌ها کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد دیدار پوتین و ترامپ در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

 

مک‌کین به ترامپ: نشست با پوتین را لغو کن

 

جان مک‌کین اظهار کرد، در صورتی که ترامپ برای مسؤول دانستن پوتین در خصوص رفتار خشونت‌آمیزش علیه آمریکا آماده نیست، باید دیدار خود با رئیس جمهوری روسیه را لغو کند.

 

به گزارش پایگاه خبری هیل، جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا طی بیانیه‌ای اظهار کرد: رئیس جمهوری ترامپ باید تمایل داشته باشد که از موضع قدرت با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه مقابله کرده و نشان دهد که به دنبال خشونت‌هایی که علیه آمریکا و دموکراسی‌های سراسر جهان در پی گرفته، باید بهای سنگینی پرداخته شود. اگر ترامپ برای مسؤول دانستن پوتین آماده نیست، نشست هلسینکی نباید برگزار شود.

 

راد روزنستاین، جانشین دادستان کل آمریکا نیز اعلام کرده است که رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده رسیدگی به ادعای مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا ۱۲ مامور اطلاعاتی روس را در پرونده اقدامات هکری علیه کمیته ملی دموکرات در سال ۲۰۱۶ متهم اعلام کرده است.

 

این اقدام سه روز پیش از دیدار رودرروی برنامه‌ریزی شده میان روسای جمهور آمریکا و روسیه در هلسینکی صورت گرفته است.

 

روزنستاین به خبرنگاران گفت، در این باره به ترامپ گزارش شده است. دونالد ترامپ نیز پیش از اعلام این اتهامات از سوی روزنستاین گفت، مساله مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را طی دیدارش با پوتین مطرح می‌کند.

ایسنا

 

کوبا خطاب به آمریکا: دست از سیاسی کردن حملات به‌اصطلاح صوتی بردارید

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از شینهوا، هیات‌های آمریکایی و کوبایی روز سه شنبه در واشنگتن برای مذاکرات درباره بررسی همکاری میان پلیس‌های دو کشور دیدار داشتند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

ترامپ مشاوران خود را احمق خواند و گفت توصیه آنان برای تبریک نگفتن پیروزی پوتین را نادیده گرفته است

روزنامه نیویورک تایمز خبر داد که رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، مشاوران خود را «احمق» خواند و تاکید کرد که توصیه آنان برای تبریک نگفتن پیروزی همتای خود در انتخابات ریاست جمهوری روسیه را نادیده گرفته است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه

تلاش بنیادگرایان مسیحی برای دینی‌کردن دولت آمریکا؛ توجیهی برای اِعمال سیاست‌های راست افراطی

بسیاری از نزدیکان دولت ترامپ و اعضای حزب جمهوری‌خواه با تمایلات دینی قوی این خطر را برای فعالان مدنی و روزنامه‌نگاران مستقل ایجاد کرده‌اند که نفوذ این افراد دموکراسی آمریکایی و حاکمیت قانون را به خطر انداخته است.   پس از دولت جورج بوش پسر، این اولین بار است که خطر بنیادگرایی مسیحی سیاست آمریکا

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

اعتراض آمریکایی‌ها به خشونت، بیکاری و وضعیت نامساعد اقتصادی

به نقل از تارنمای هیل، هزاران نفر با ورود به بزرگراه«دن رایان»از مقام های شیکاگو خواستندتا علیه خشونت های ناشی از حمل سلاح، بیکاری و وضعیت نامطلوب اقتصادی وارد عمل شوند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر