دختر ۱۷ ساله رامهرمزی خود را حلق‌آویز کرد

روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه یک دختر دانش آموز دیگر در شهر رامهرمز استان خوزستان خود را به دار آویخت.

 

به گزارش آفتاب‌‌نیوز: یک دختر دانش آموز دیگر در شهر رامهرمز استان خوزستان خودکشی کرده است. این دختر ۱۷ ساله که نامش سیما بود در منطقه طالقانی ۳ از حاشیه شهر رامهرمز سکونت داشت.

 

از انگیزه “سیما” برای پایان دادن به زندگی اش اطلاعی در دست نیست و خانواده و دوستان او تاکنون اظهار نظری نداشته اند.

 

رئیس آموزش و پرورش رامهرمز اختلافات خانوادگی، تعصبات کورکورانه، تعرضات فکری و عاطفی و عدم پاسخگویی به نیازها و اقتضائات زیستی را از علت‌های این رخداد تلخ‌ عنوان کرد.

 

به گفته رستمی از ۲۷ هزار دانش آموز رامهرمزی دستکم ۴ هزار دانش‌آموز از داشتن تلفن همراه برای ادامه تحصیل در سال جدید تحصیلی محروم بوده‌اند.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش رامهرمز همچنین پیشتر به برخی از سایت‌های خبری استان دلیل خودکشی یکی دیگر از دانش‌آموزان دختر این شهرستان را مخالفت خانواده با تهیه تلفن همراه و عدم امکان ادامه تحصیل این نوجوان عنوان کرده بود.

طرح طبقه‌بندی مشاغل در صنعت نفت به‌کجا رسید؟

بر اساس قانون کار، در کارگاه‌هایی که بیش از ۵۰ کارگر دارند، قانون طبقه‌بندی مشاغل باید اجرا شود، اما درحال حاضر این قانون حتا در کارخانه‌هایی با بیش از ۱۰۰۰ (هزار) نفر کارگر هم اجرا نمی‌شود.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله

آمریکا با سطح بی‌سابقه‌ای از گرسنگی کودکان روبرو است

طبق اعلام فیدینگ آمریکا، یک شبکه ملی غیرسودآور بانک غذا در آمریکا، میلیون‌ها آمریکایی به علت پاندمی کرونا با گرسنگی شدید روبرو شده‌اند و بسیاری از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق کودک, خبر, فقر

کریسمس و کاهش قدرت خرید ۴۰ درصد ا‌ز آمریکایی‌ها

تنها ۱۱ درصد از آمریکایی‌ها برای پول بیشتر خرج کردن برنامه‌ریزی کرده‌اند؛ این در حالیست که این کشور در حال مقابله با موارد رو به رشد آمار مبتلایان به ویروس کرونا و متعاقب آن یک نرخ بیکاری گسترده و رو به افزایش است.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, خبر, فقر