داماد ترامپ به مجلس نمایندگان آمریکا احضار شد

کمیته قضایی و حقوقی مجلس نمایندگان آمریکا برخی نزدیکان و وابستگان رئیس جمهور این کشور از جمله داماد ترامپ را احضار می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، حداقل ۱۲ نفر از نزدیکان «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا از سوی کمیته قضایی مجلس نمایندگان امریکا برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به این کمیته احضار شده‌اند.

 

در میان وابستگان احضار شده ترامپ به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، نام «جرد کوشنر» داماد و مشاور او نیز دیده می‌شود.

 

همچنین «جف سشنز» وزیر دادگستری پیشین آمریکا هم در میان احضار شوندگان به مجلس نمایندگان قرار دارد.

 

گفته شده احضار این افراد در ادامه تحقیقات دو ساله کمیته بازرسی رابرت مولر در ارتباط با احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ صورت می‌گیرد.

 

همچنین سیاست‌های ضدمهاجرتی و سخت‌گیری رئیس جمهوری آمریکا علیه پناهجویان پشت مرزهای این کشور از دیگر دلایل احضار نزدیکان و وابستگان ترامپ عنوان شده است.

 

عملکرد جنجالی ترامپ علاوه بر اینکه در مورد سیاست خارجی آمریکا با انتقادات گسترده‌ای روبروست، از سوی دیگر در مورد سیاست‌های داخلی نیز بویژه در موضوع مهاجرت با انتقادات و نگرانی‌های گسترده‌ای روبروست و بسیاری از منتقدان داخلی ترامپ او را به افول ارزش‌های این کشور متهم می‌کنند.

 

منتقدان ترامپ همچنین تا کنون در چند نوبت مسئله استیضاح او را مطرح کرده‌اند و حال احضار نزدیکان رئیس جمهور آمریکا به مجلس نمایندگان این کشور تازه‌ترین جبهه بندی و تقابل در برابر اقدامات پر سر و صدای ترامپ در آمریکاست.

مهر

دیپلمات انگلیس از تشدید تنش میان لندن و واشنگتن خبر داد

پیتر فورد دیپلمات انگلیس به دنبال تلاش و فشار دولت ترامپ برای استعفای سفیر لندن در واشنگتن گفت که استعفای کیم داروش تنش میان امریکا و انگلیس رو تشدید کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا: خروج یکجانبه از برجام یک تصمیم اشتباه بود

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با انتقاد شدید از تصمیم کاخ سفید برای خروج از توافق هسته‌ای ایران خواستار توافق با جمهوری اسلامی شده است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

سناتور رند پال: فروش سلاح به عربستان مغایر ادعای ایجاد صلح در منطقه است

سناتور جمهوری خواه اظهار داشت نمی‌توان از یک طرف به رقابت مرگبار تسلیحاتی در منطقه دامن زد و از طرف دیگر ادعا کرد خواستار صلح در خاورمیانه هستیم.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی