دارنده ۷ مدال طلای مسابقات کشتی جهانی و المپیک تحریم‌های آمریکا علیه کوبا را محکوم کرد

“میخایین لوپز” دارنده ۷ مدال طلای مسابقات جهان و المپیک و دومین کشتی گیر پر افتخار تاریخ رشته فرنگی، تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کوبا را محکوم و تاکید کرد که این محاصره اقتصادی و سیاسی مانع اصلی توسعه ورزش در کشورش شده است.

 

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری پرنسا لاتینا، لوپز در یک نشست مجازی که به طور زنده از فیس بوک، یوتیوب و توییتر پخش می‌شد، تاکید کرد که محاصره اقتصادی، تجاری و مالی ایالات متحده نقض آشکار حقوق ورزشکاران منطقه کارائیب است.

 

کشتی گیر ۳۸ ساله کوبا خاطر نشان کرد که تأثیر این اقدام قهرآمیز احتمالات رقبای کوبایی در مسابقات بین‌المللی را به حداقل می‌رساند.

 

لوپز دومین کشتی‌گیر پر افتخار تاریخ کشتی فرنگی جهان با کسب ۵ مدال طلا مسابقات قهرمانی کشتی جهان و ۳ مدال طلا المپیک است.

 

در دوران چهار سال ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، دولت آمریکا اعمال تحریم‌ها علیه این کشور را از سر گرفت.

 

ترامپ محدودیت‌های سفر و تجارت را که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما برداشته شده بود، دوباره برقرار کرد.

 

ترامپ بر این باور  بود که بهبود روابط آمریکا و کوبا در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما “توافق یک‌طرفه” بوده و تنها به سود حکومت کوبا بوده است.

 

اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری خود پس از نیم قرن با کوبا روابط دیپلماتیک برقرار و بخشی از تحریم‌ها را لغو کرد.

اثربخشی واکسن چینی «سینوواک» در برابر گونه‌های جهش یافته انگلیسی و آفریقای جنوبی

همزمان با انتشار خبرها از اثربخشی واکسن چینی «سینوواک» در برابر گونه‌های جهش یافته انگلیسی و آفریقای جنوبی، وزیر امور خارجه مکزیک از رسیدن نخستین محموله از این واکسن در ساعات آینده به این کشور خبر داد.

ادامه »

ارژانتین, اروگوئه, اسپانیا, اکوادور, انگلستان, برزیل, بولیوی, پاراگوئه, پاناما, پرو, حقوق بشر, روسیه, شیلی, کلمبیا, کوبا, مکزیک, نیکاراگوئه, ونزوئلا

آزمایش بالینی فاز سوم آزمایش واکسن کوبایی کرونا در مکزیک

مکزیک برای میزبانی فاز سوم آزمایش واکسن کوبایی کرونا در حال مذاکره با این کشور است که به محض پایان بررسی‌ها و صدور مجوز از سوی سازمان بهداشت مکزیک، آن را اعلام خواهد کرد.

ادامه »

ارژانتین, امریکای لاتین, ایران, برزیل, جهان, چین, حقوق بشر, دانش, روسیه, سازمان بهداشت جهانی, شیلی, کوبا, مکزیک, ونزوئلا