یک کارگر ۱۸ ساله افغانستانی حین حفر چاه در شهرک غرب زیر انبوهی از خاک مدفون شد

جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه روز گذشته ساعت 15:42 یک سانحه گرفتار شدن داخل چاه در شهرک غرب بلوار دریا به سامانه آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شده است، گفت: بعد از این حادثه دو ایستگاه به محل اعزام می‌شوند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

دادگاه تجدیدنظر مجدد داود رضوی در شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب برگزار شد

دادگاه تجدید نظر داود رضوی بعد از چند جلسه تجدید و تاخیر امروز دهم بهمن ماه در شعبه ۳۶دادگاه انقلاب برگزار شد.

 

وکیل ایشان آقای صالح نیکبخت ضمن رد تمام اتهامات وارده شده از سوی دادگاه فعالیت های سندیکایی را قانونی و صنفی دانست و از دادگاه درخواست تبرئه موکل خود را خواهان شد، قبل از این هم دادگاه تجدید نظر ابراهیم مددی در ماه گذشته دیگر عضو هیئت مدیره سندیکا برگزار گردید، این دوعضو هیئت مدیره به دلیل فعالیت های سندیکایی هر کدام به ۵سال و سه ماه و ۵سال زندان از سوی شعبه ۲۶دادگاه انقلاب محکوم شده اند.

 

سندیکای کارگران شرکت واحد در اطلاعیه هایی ضمن محکوم کردن زندان برای این دوعضو خود خواهان آزادی دیگر عضو خود رضا شهابی که هم اکنون در زندان اوین بند ۲۰۹ دوران حبس خود را میگذاراند شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد

اعضای غیرکارگری شورای‌عالی کار تمایلی به واقعی‌شدنِ مزد ندارند

در جامعه‌ای که برنامه‌های اقتصادی آن از سیاست‌های نئولیبرالی کپی‌برداری شده، برای کارگران مهم است که عدد نهایی حداقل مزد عادلانه و قابل انطباق با واقعیت‌های زندگی باشد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

چهارمین روز اعتراضات تعدادی از راننگان شرکت واحد عضو پروژه سپیدار دو وسه

امروز چهاردهم بهمن ماه چهارمین روز اعتراضات تعدادی از رانندگان شرکت واحد که عضو پروژه نیمه ساخته ورها شده مسکن سپیدار دو وسه میباشد در مقابل شهرداری و شورای شهر بوده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

امروز شنبه، به‌دنبال پرداخت‌نشدن معوقات مزدی، کارگران مجتمع هفت‌تپه، بار دیگر تجمع کردند

به‌دنبال پرداخت نشدن معوقات مزدی کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، اعتراضات صنفی در این واحد صنعتی امروز شنبه (۱۴بهمن ماه) بار دیگر آغاز شده و آنطور که کارگران این واحد صنعتی می‌گویند؛ به دلیل بدحسابی کارفرما، همکاران آنها در بخش‌های کشاورزی و صنعتی با متوقف کردن تولید هنوز در اعتراض صنفی به سر

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری